Rabac je původně rybářské městečko ležící ve stejnojmenné zátoce na poloostrově Istrie v Kvarnském zálivu. Počet obyvatel činí 1393 (údaj z roku 2016). Rabac spadá pod obec Labin, vzdálená cca 5 km ve vnitrozemí. Městečko Rabac se proslavilo především díky těžbě bauxitu. Dnes patří k nejoblíbenějším letoviskům Istrie. 

Hlavní pláž Maslinica a pláže Lanterna, Girandella a St. Andrea se pyšní oceněním „Modré vlajky“. V Rabacu najdete převážně pláže oblázkové, skalnaté a betonové. Podél promenády narazíte na řadu menších romantických pláží, skýtajících krásné koupání a relax. Na konci promenády za pláží Girandella se nachází nudistická pláž označená mezinárodní zkratkou FKK. 

K oblíbeným vodním sportům patří potápění, podmořský rybolov, vodní skútry a vodní lyžování. Nechybí zde ani tenisové kurty nebo mini-golf. Rabac je v současné době velkým sportovním centrem. Jsou tu k dispozici dvě sportovní střediska poskytující širokou škálu sportovních služeb. Najdete tu upravené stezky na jogging a cyklostezky. Děti jistě potěší dětská hřiště. Do okolí vedou značené stezky, z nichž jmenujeme příjemnou pěší stezku z Rabacu do Labinu. 

Takřka přes celé městečko projíždí v hlavní sezónu turistický vláček. Jeho trasa začíná u pláže Maslinica u hotelu Hedera a pokračuje podél pobřeží a promenády. Svou jízdu zakončuje u pláže Girandella.

Ve městě se každoročně koná Rabacký festival elektronické hudby.

Za výlet stojí přejezd lodí na ostrov Cles naproti Rabacu.