Torri del Benaco je oblíbené turistické město ležící na východním pobřeží jezera Lago di Garda, cca 40 km od města Verona (provincie Veneto). Město Torri del Benaco čítá přibližně 3 023 obyvatel a skládá se z několika frakcí, mezi které patří Albisano, Pai, Crero a Ca‘ Tronconi. Malebné město Torri del Benaco nabízí  široké sportovní vyžití od vodních sportů (plachtění, kanoa, vodní lyžování) přes turistiku, MTB, cyklistiku, in-line skating, horolezectví a spoustu dalšího. V neposlední řadě je proslulé i díky pestrému kulturnímu programu v letních měsících. Každé pondělí od 8.00 do 13.00 se zde koná týdenní trh, kde si můžete koupit čerstvé ovoce a zeleninu, sýry, salámy, suvenýry či oblečení.

Historické centrum města je obklopeno středověkými hradbami a věžemi. Staré centrum města tvoří dlouhá dlážděná ulice Corso Dante, kterou protínají kamenné chodníky s obchůdky a restauracemi. Na jednom konci ulice stojí znak města – hrad Scaligerů, podél jehož jedné strany se táhne dlouhý skleník s citrusovníky postavený v roce 1760. Hrad Scaligerů je dnes sídlem Národopisného muzea. Severně od obce stojí městská věž s hodinami (Torre del Comun), která sloužila ve středověku ke svolávání obyvatel města. Pokud se chystáte zajít na pláž, doporučujeme záliv Punta San Vigilio s blankytně modrou vodou, nebo nudistickou pláž, která se nachází poblíž této zátoky.

V obci Pai můžete vidět pozůstatky pevnosti, která byla srovnána se zemí římským císařem Barbarossou. V blízkosti obce Pai můžete navštívit jeskyni „La Tanella“, kde můžete obdivovat krápníky vytvořené v průběhu staletí. Obec Albisano leží nad městem Torri del Benaco a nabízí nádherný výhled na jezero Garda.

Torri del Benaco je známé díky vínu a olivovému oleji, které se zde vyrábí. Zajděte si na ochutnávku těchto specialit do místního muzea výroby olivového oleje a vína.

Torri del Benaco představuje vynikající výchozí bod pro podnikaní výletů do okolních měst jako Verona, Miláno nebo Benátky.