Bibione

Bibione

Bibione se nachází u Jaderského moře na severu Itálie, jen cca 600 km od českých hranic. Bibione je jedním z nejoblíbenějších přímořských letovisek. Najdete zde širokou nabídku sportovních aktivit i zábavy jako diskotéky, bary, lunapark pro děti či minigolf. Nechybí nákupní promenáda v části Bibione Spiaggia, půjčovny skútrů a jízdních kol. Mimo jiné zde najdete stezky pro inline bruslení a cyklostezky. Každé úterý se zde koná trh. Bibione - to jsou rušné ulice s bary, kavárnami a obchody, ale i klidné části s rodinnými domky a vilkami jako Lido del Sole a Pineda. Bibione je vyhledávané především rodinami s dětmi díky své široké, 8 km dlouhé pláže s pozvolným vstupem do moře, lemované restauracemi, bary a stánky s rychlým občerstvením. V sousedním Lignanu stojí za to navštívit vodní park Aquasplash či zoologickou zahradu.

Město Bibione, jenž se nachází asi 80 kilometrů od Benátek při ústí řeky Tagliamento, je jednou z chloub Benátské riviéry. Benátskou riviérou označujeme oblast v pobřežní oblasti Benátského kraje, která skýtá obrovské množství turistických letovisek jako již zmiňované Bibione, dále Caorle, Jesolo, Cavallino Treporti či Lignano.

Poklidná půlka letoviska skýtá části jako Bibione Lido del Sole a Bibione Pineda s rodinnými vilkami, domky a rekreační atmosférou. Naopak v Bibione Spiaggia se můžete zabavit, co hrdlo ráčí. Vyzkoušet můžete paragliding, windsurfing, šlapací loďky, vodní skútry, tenis či jízdu na koni. K dispozici je zde pro turisty také půjčovny kol, skútrů a in-line bruslí. Vyznavači aktivního opalování jistě rádi využijí plážové sporty nebo cvičení ve vodě. Kromě diskoték můžete navštívit hudební večery nebo se třeba jen vydat na procházku po promenádě.Bibione je ideálním místem pro podnikání výletů do okolí jako např. do historického města Verona, do města na vodě Benátek (Venezia, viz foto níže) nebo Terstu (Trieste, viz foto výše).