Arco

Arco je oblíbené letovisko na severu největšího italského jezera Lago di Garda, cca 4 km od historického města Riva del Garda (Itálie). V současné době je Arco známé spíše jako výchozí bod pro horskou turistiku, cykloturistiku a lezení ve skalách. V historickém centru města protkaném úzkými uličkami s obchůdky se sportovními potřebami a módními butiky či restauracemi, narazíte na kostel Svaté Marie, fontanu del Mosé, městské Casino či kostel Svaté Anny. Rozhodně si nenechte ujít návštěvu botanické zahrady Arboreto, která je domovem přes 150 druhů rostlin, včetně obřích mamutích stromů a známé Jeskyně Patone. Symbolem města je středověký hrad ze 12. století, ke kterému se dostanete po cca 20 minutách chůze skrz olivový háj. Z vrcholu se můžete kochat úžasným výhledem na město a jeho okolí, údolí řeky Sarca a na samotné jezero Lago di Garda. Hrad je otevřený po celý rok a v létě jsou zde pořádána mnohá hudební a divadelní představení.

Arco je především městem sportu. Každoročně se zde na přelomu srpna a září koná Rock Master – mezinárodní horolezecký festival. Arco lze směle považovat za jedno z center lezeckých oblastí v Evropě. Skalní stěny, které obklopují město, jsou opravdovým rájem pro horolezce a milovníky volného lezení. Po úbočích, či v úplné blízkosti jezera jsou rozesety perfektně vybavené lezecké cesty (ferraty) pro začátečníky i pokročilé.

V městečku Arco se konají každou 1. a 3. středu v měsíci trhy, kde si můžete koupit čerstvou zeleninu a ovoce, sýry, boty, tašky a různé druhy suvenýrů.

Během letních měsíců se ve městě Arco a cca 4 km vzdálených městech Riva del Garda a Torbole konají různé akce, slavnosti, závody či festivaly – např. ohňostroje, závody jachet, cyklozávody, hudební festival, festivaly pro děti a další.