San Zeno di Montagna

Město San Zeno di Montagna na východním pobřeží jezera, leží zhruba 7 km od Gardy, vysoko v kopcích, a pyšní se panoramatickým výhledem na celé jezero. Krajina kolem jezera, největšího v Itálii, je velmi atraktivní oblastí pro pěší turistiku, treking, cykloturistiku, horolezectví, golf, plachtění, kitesurf a windsurf, aquasub, potápění, jízdu na koni i aktivní odpočinek. Voda v jezeře je průzračně čistá a příjemná ke koupání. Mezi zajímavosti v okolí patří Madonna Della Corona, svatyně postavená přímo na skále. Na jih od Gardy, poblíž Peschiery, se nachází proslulý Gardaland - jeden z největších zábavních parků v Evropě.

Okolí městečka San Zeno di Montagna je ideálním prostředím pro klidné procházky, nejlépe po příjemných stezkách uprostřed olivových sadů, lesů a borů. Výletních stezek jsou desítky, od pobřeží jezera až na nejvyšší vrcholky okolních hor, kde často jediná přístupová cesta vede po horolezeckých stezkách.

Samotné San Zeno je překrásná vesnice se skvělým přístupem do okolních hor. Je zde také druhá (méně známá a zároveň levnější) lanovka na nejvyšší horu oblasti – Monte Baldo. Kraj samotný je jakoby neposkvrněný turismem. Především v mimosezóně se zde cítíte jak na typické italské dědině.

Nezapomeňte přitom, že dovolená je také příležitostí k objevování specialit místní kuchyně a dobrého vína.