Tignale

Menší letovisko Tignale s celkem 1.233 obyvateli (údaj z roku 2016) se nachází na západním pobřeží jezera Lago di Garda a nabízí překrásný výhled na jezero.
Obec Tignale se skládá z celkem 6 vesnic: Gardola, Piovere, Prabione, Aer, Olzano a Oldesio. K plážím a jezeru je to cca 8 km. Určitě si nenechejte ujít místní "tignálskou" kuchyni, středověké trhy, koncerty klasické hudby s mezinárodními umělci a festival lanýžů. Tignale nabízí nepřeberné množství rozmanitých cyklostezek. Pláž je oblázková s možností pronájmu slunečníků a lehátek. Najdete zde i zařízení pro jachting a windsurfing.
 
Horské městečko Tignale je situováno na západním pobřeží jezera Lago di Garda a díky své panoramatické poloze poskytuje dechberoucí výhledy na jezero. Je součástí přírodního parku Alto Garda Bresciano a ideálním místem pro milovníky přírody, vyznavače turistiky a cyklistiky a vodních sportů. V centru se nachází spousta zajímavých obchůdků, restaurací a kaváren. Dominantní stavbou je poutní kostel Santuario della Madonna di Montecastello ze 17. století, který je cílem poutníků a je považován za místní duchovní centrum. Na protějším břehu se nachází letovisko Malcesine s lanovkou, která vás vyveze až na samý vrchol pohoří Monte Baldo, odkud budete mít jedinečný výhled na celé jezero. Do letoviska Malcesine jezdí z Limone sul Garda pravidelně lodní doprava.
 

Tignale se vyznačuje extrémní rozmanitostí a krajinným bohatstvím: přechází ze středomořských měst Porto di Tignale a Oldesio až do rozlehlého vnitrozemí, převážně hornatého, s výškou až 1600 metrů, s alpským a subalpinským panoramatem. Letovisko Tignale protíná hustá síť pěších a cyklistických stezek, ale je tu i mnoho pozůstatků první světové války (zákopy, cesty, tunely), často v extrémně panoramatických polohách.

Lago di Garda je největší italské jezero, původem ledovcové. Leží na severu Itálie a má rozlohu 370 km2. Nejznámějšími letovisky na březích tohoto jezera jsou Riva del Garda, Sirmione či Limone sul Garda. Kolem jezera se vine cyklostezka, je tak ideálním místem pro milovníky cykloturistiky nebo také pro vyznavače in-line bruslení. Najdete zde ideální podmínky pro vodní sporty jako windusurfing, kitesurfing a plachtění. Na své si přijdou hlavně turisté, kteří sem přijíždějí kvůli vysokohorské turistice, či horolezci.