jezero Lago di Molveno, Itálie

Molveno

Město Molveno leží u stejnojmenného jezera v nadmořské výšce 864 metrů v regionu Trentino (Itálie). Molveno je elegantní městečko na úpatí překrásného horského masivu Dolomiti di Brenta a pohoří Paganella. V létě je oblíbeným místem ke koupání v relativně teplé a křišťálově čisté vodě s možností kochat se nádhernou scenérii okolních štítů hor. Přístup do přírodního parku Adamello Brenta je usnadněn lanovkami nacházejícími se pouhých 5 km od centra Molvena v Andaló. Nezapomenutelný je výhled z vrcholu Paganelly na jezero Lago di Garda, na horské masivy Monte Bondone a Brenta i na údolí Adige.

Molveno je malebné městečko v Trentinu. Symbolem města je kostelík sv. Vigilia ze 13. století. Najdete zde romantickou pěší zónou i promenádu okolo jezera. Okolí nabízí dostatek příležitostí ke sportu. Pro milovníky horských kol je v oblasti připravena řada značených horských cyklostezek, pro nadšence pěší turistiky stovky kilometrů značených tras či horolezecké výstupy v masivu Dolomiti di Brenta. Za nákupy a kulturou si můžete zajet do města hlavního města regionu Trento nebo do Bolzana, hlavního města Jižního Tyrolska (italsky Alto Adige). Zajeďte si k největšímu italskému jezeru Lago di Garda (cca 1 hodina cesty autem). Při špatném počasí lze využít aquapark AcquaIN v nedalekém městě Andaló.

Okolí nabízí nespočet možností pro podnikání výletů. Trentino je ideálním místem pro provozování outdoor aktivit jako horolezectví, mountain bike, cyklistika, down hill, paragliding, kitesurfing, windsurfing, stand up paddeling, jízda na koni, vysokohorská turistika a další. Jednou z mnoha turistických atrakcí této oblasti je jezero Molveno v západní části provincie, na úpatí pohoří Dolomiti Brenta a horského masívu Paganella. Jedná se o největší alpské jezero přírodního původu v Itálii, ležící v nadmořské výšce 800 metrů. Jezero Molveno získalo ocenění „nejlepší italské jezero“, udělované hlavní italskou asociací na ochranu životního prostředí Legambiente a italským turistickým klubem Touring Club. Ocenění je udělováno za pozornost věnovanou přírodě, umění, tradicím, enogastronomii a zavádění zásad udržitelného cestovního ruchu. Zároveň již po několikáté získalo ocenění „5 plachet“ za „kvalitu a ochranu životního prostředí a péči věnovanou italským jezerům“.

Dovolená u jezera Molveno - to je zábava pro dospělé i děti a pro milovníky sportu i odpočinku. Najdete zde i aquapark s vodními atrakcemi a půjčovnu lodiček a šlapadel. Určitě doporučujeme výlet po stezkách v korunách stromů v parku Forest Park.