Bad Kleinkirchheim

Bad Kleinkirchheim

Lázeňské městečko Bad Kleinkirchheim se nachází v prosluněných Korutanech na jihu Rakouska. Do Villachu je to cca 20 km a k hranicím se Slovinskem cca 30 km. Bad Kleinkirchheim v nadmořské výšce cca 1 100 metrů čítá necelé 2000 obyvatel. Obec Bad Kleinkirchheim je situována na úpatí pohoří Nockberge a chráněné krajinné oblasti. V létě je to vyhledávaná destinace především cyklisty, turisty a dalšími aktivními jedinci. Navíc si můžete vychutnat lázeňské procedury v místních lázních. Oblíbenou činností je i jízda na horských kolech a E-bike. Pro bikery je tady udržováno několik desítek kilometrů horských cyklistických stezek. Přímo v centru vesničky se nachází lanovka, která vás vyveze až na vrchol hory Kaiserburg (2.055 m.n.m.). Turisté se zde mohou pokochat výhledem na Bad Kleinkirchheim a celé údolí.

Lázeňský komplex Römerbad ve městě Bad Kleinkirchheim se nachází v centru města. Jedná se o rozlehlý lázeňský komplex, který je v provozu po celý rok. Zdejší bazény jsou napájeny termálními prameny, jejichž teplota se pohybuje mezi 32 a 34 stupni Celsia. Samozřejmě tu nechybí možnost navštívit saunu, perličkovou lázeň nebo využít masáže a další terapie. Další termální lázně St. Kathrein se rozkládají na ploše přes kilometr čtvereční a podobně jako Římské lázně (Römerbad) nabízejí svým hostům nejrůznější bazény, sauny a další procedury. Lázně zde mají dlouhou tradici. První lázeňské budovy zde vznikly již koncem 15. století. Z této doby pochází také gotický kostel svaté Kateřiny, symbol města Bad Kleinkirchheim. 

V okolí města Bad Kleinkirchheim si můžete vybrat z pestré nabídky výletů. K nejnavštěvovanějším místům patří cca 30 km vzdálené jezero Wörther See, nedaleko města Klagenfurt. Blíže k Bad Kleinkirchheimu se pak nachází jezera Millstätter See a Ossiacher See. Na svých toulkách přírodou můžete zavítat do jedné z horských chat a ochutnat místní speciality jako plněné taštičky nebo Kaiserschmarrn (sladké nadýchané omelety). Dovolená v Bad Kleinkirchheim bude nezapomenutelným zážitkem.