Obertauern Rakousko

Tweng

Vesnička Tweng v údolí Lungau / Obertauern (Horní Taury) se nachází v nadmořské výšce cca 1.230 m.n.m. v regionu Salcbursko (Rakousko).

Údolím Lungau vede silnice spojující Mauterndorf s Obertauern. Město Radstadt je odtud cca 40 km. Návštěvníkům, kteří využijí ubytování v obci Tweng či jejím okolí, otevírá řadu možností jak v Rakousku trávit svůj volný čas. Nedaleko odtud se nacházejí Korutanská jezera. Tweng je situován na jižní straně Radstadtských Taur a užívá si spousty hodin slunečního svitu po celý rok. Přibližně 10 km od vesnice Tweng se nachází městečko Mauterndorf s krásným historickým centrem a hradem.

Městečkem protéká řeka Taurach.

V létě je tato oblast ideální k pěší turistice, pro výlety na kole či mountain bike, nordic walking nebo výjezdy na motorce. Proto je ubytování v Twengu populární nejen v zimě mezi lyžaři, ale i během léta mezi příznivci turistiky i aktivního odpočinku. Tipy na výlet: vodopády Johanneswasserfall, výšlap k horské chatě Ignaz-Mattis-Hütte s nádherným výhledem a místními pochoutkami, túra s mountain bike k průsmyku Tauernpass nebo procházka k horskému jezeru Duisitzkarsee v Kar im Obertal. V neposlední řadě jmenujeme hvězdárnu a poznávací stezku Mondpfad am Zauchensee nebo UNESCO chráněnou oblast Murinsel.