Thiersee

Thiersee je menší obec s cca 2888 obyvateli (údaj z roku 2016) v okrese Kufstein v Tyrolsku. Je ideálním místem pro letní dovolenou. Pěší túry, příjemné procházky, výšlapy s pohledem do údolí a na okolní horské velikány, výlety na kole či horolezectví. Každý zde najde to své. Thiersee se nachází kousek od hranic s Německem. Můžete si tak zajet do sousedního Bavorska a navštívit třeba Bayrischzell nebo Schliersee.

Při vašich procházkách po horách určitě zavítejte do jedné s horských chat a ochutnejte místní speciality. Našim tipem je Ackeralm s nejvýše položenou výrobnou sýru v Tyrolsku. Odtud se můžete vydat na krásnou pěší túru k Hintere Sonnwendjoch (1988 m.n.m.), Veitsberg, Thalerjoch, Kaiser- a Rofangebirge.

Navštivte jeskyni Eishöhle am Buchacker. Zavede vás sem stezka z Hinterthiersee, přes Modal a horskou chatu Köglalm. Jeskyně je přístupná veřejnosti od půlky května do konce září o svátcích a o víkendech, v červenci a v srpnu denně.

Kdo chce, může vyzkoušet nordic walking. Najdete tu perfektně značené stezky podél jezer, přes kvetoucí pastviny a lesy.

Malebná vesnička Hinterthiersee leží na horské planině, obklopená lesy a loukami. Tato romantická horská vesnička se nachází v nadmořské výšce 900 metrů a je rámována fascinujícím horským panoramatem. Za jasného počasí je vidět až na majestátní pohoří Kaisergebirge. Ve vesničce Hinterthiersee se budete cítit jako doma. Místní obyvatelé jsou velmi společenští a velmi si váží kontaktu s těmi, co sem zavítají.

Pokud počasí zrovna nepřeje, zajeďte si do krytého bazénu Innsola v Kiefersfeldenu (15 km). Za návštěvu stojí město Kufstein (17 km), Kitzbühel či Innsbruck nebo se vydejte obdivovat svět křišťálu Swarovski Kristallwelten ve Wattens.