Hotel Am Pfahl

Kód: 105764
Bavorský les - Viechtach
Hotel

Hotel Am Pfahl se nachází v nadmořské výšce 435 m, cca 2 km od centra městečka Viechtach v Bavorském lese (Německo), jen cca 35 km od Železné Rudy. Hotel byl otevřen v květnu 1996 a nachází se na okraji klimatického střediska Viechtach, přímo naproti křemencové skále "Großer Pfahl". Nesčetné kilometry turistických stezek čekají na prohlídku. Lyžařská oblast Sankt Englmar se nachází cca 8 km od hotelu. V zimě je hotel Am Pfahl ideální volbou pro nadšence běžek, snowboardu, zimních procházek a začínající lyžaře. Pro ně je k dispozici cvičný vlek (cca 8 km od hotelu). Vleky lyžařského areálu Malbuchen jsou odsud cca 8 km. Celková délka běžeckých tras je cca 22 km. V létě zve rekreační oblast Viechtacher Land (Viechtach, Kollnburg, Prackenbach) k poznání Bavorského lesa. Především milovníci přírody a kultury, rodiny a wellness a aktivní rekreanti si zde přijdou na své. Dovolená pro aktivní turisty, kánoe nebo jízdy na horských kolech. Ne nadarmo je divoká a romantická krajina kolem řeky Schwarzer Regen známá také jako "bavorská Kanada".

Hotel Am Pfahl disponuje celkem 100 pokoji a je vybaven vstupní halou s recepcí, výtahem, barem, restaurací, sluneční terasou, uzamykatelnou kolárnou a lyžárnou. Klientům je denně k dispozici wellness o rozloze cca 120 m2 s krytým bazénem, finskou saunou, parní lázní, infračervenou kabinkou a relaxační místností. Děti si mohou pohrát v dětské herně a v létě na dětském hřišti. Dětské židle jsou k dispozici zdarma.

Hotel Am Pfahl nabízí ubytování na pokojích pro 2-3 osoby. Pokoje jsou vybaveny satelitní televizí, koupelnou se sprchou nebo vanou, WC, fénem, telefonem a rádiem. Některé pokoje disponují balkonem nebo terasou.

Stravování probíhá formou all inclusive light (snídaně formou bufetu, oběd - snack, svačinka, večeře o 4 chodech). Denně máte neomezeně nealkoholické (12:00-20:00) a alkoholické nápoje (18:00-20:00).

Slevová karta Bayerwaldcard nabízí řadu slev a výhod: sleva na vstup do bazénu AQUAtherm ve městě Straubing, slevu na vstup do muzea křišťálu Kristallmuseum ve Viechtach, slevu na zapůjčení E-Bike ve Viechtach, slevu v obchodech jako Schuhmode Hofbauer, Jump in, Bayerwald Xperium, Zoo Straubing a další.
Pokoje

dvoulůžkový pokoj (cca 20 m2, min./max. 2 osoby): sprcha nebo vana / WC, SAT-TV, telefon, radio, fén, některé pokoje mají balkon nebo terasu
dvoulůžkový pokoj s přistýlkou (cca 20 m2, min. 2 osoby / max. 3 osoby): podobné vybavení jako dvoulůžkové pokoje, navíc přistýlka formou rozkládací postele
Check-in v den příjezdu: 15:00-17:30.
Pobyty na 7 nocí, příjezd možný denně.
Hotel akceptuje platbu kreditní kartou Maestro.
Stravování začíná večeří v den příjezdu a končí snídaní v den odjezdu.
Hotel není bezbariérový.
Výměna ložního prádla prvních 7 dní není k dispozici, od 7 nocí 1 x týdně.
Výměna ručníků dle potřeby.
Úklid pokoje: 2 x týdně.

Za poplatek:

Dětská postýlka: cca € 2,50 / noc
Domácí zvířata jsou vítána, poplatek cca € 6,00 / noc se hradí přímo v hotelu (nutné předem nahlásit)
Trezor na recepci: cca € 5,00 za použití.
Otvírací doba recepce: 08:00-17:30 nebo dle vývěsky v hotelu.
Wi-fi v lobby - za poplatek, info v hotelu.
Masáže a kosmetické služby za poplatek (info v hotelu).
Zapůjčení županu: cca € 5,00 / župan.
Billard: cca € 1,00 / hra
Carport za poplatek (info v hotelu).

Check-in: od 16:00 hod.
Check-out: do 10:00 hod.
Pobytová taxa: cca € 1,70 na osobu (od 18 let) a den, děti 6-17,9 let € 0,50 / den
V případě obsazení pokoje 2 plně platícími osobami obdrží děti na přistýlce následující slevu:
  • od 0 - 11 let 100.00%
  • od 12 - 14 let 50.00%
Středisko Viechtach jsou státem uznané klimatické lázně, nacházející se na historické stezce "Baierweg" v Bavorském lese. Městem protéká řeka Schwarzer Regen. Pod městem byl před mnoha lety vykopán labyrint podzemních chodeb. Důležitou památkou je městský farní kostel sv. Augustýna (1757 - 1766) v bohatém rokokovém slohu, který výrazně vyčnívá nad ostatními domy. Dalšími uměleckými památkami jsou špitální kostel sv. Ducha (dnes je v něm umístěno muzeum krystalů) a stará radnice. Hory Kronberg (750 m), Nussberg (698 m) a Distelberg (641 m) jsou věrnými hlídači města a krásnými vyhlídkovými body.

Muzejní cesta ve Viechtachu vede do muzea krystalů "Kristallmuseum", kde můžete obdivovat přes 600 minerálů a krystalů. Vznik plátna a damašku se předvádí v "Museum Viechtach". Rarity z babiččiných časů můžeme vidět a zakoupit v domě "Nostalgie-Haus" a ukázky lidové zbožnosti obdivovat v kabinetu výrobků z vosku "Wachsstöckl-Kabinett". U potoka Kandlbach se nachází "Kunststation" Günthera Gotte s kachlovými kamny, obrazy, kresbami a keramickými sochami. Historický "Troadkasten" je dřevěná obilná sýpka s původním zařízením. Byla posta-vena roku 1798 na statku Göttlhof a roku 1985 přenesena na nové místo vedle měšťanského špitálu. Prostory ve staré radnici velkoryse nabízejí plochu pro prezentaci průběžně obměňovaných výstav.

Obzvláště významnou přírodní památkou je přes 140 km dlouhý "Pfahl" - bílá křemencová skála. Začíná ve Schwarzenfeldu v Horní Falci a probíhá téměř přímo až do blízkosti Lince v Horních Rakousích. Největší výšky nad mořem - 753 m - dosahuje u zříceniny hradu Weißenstein blízko města Regen. Lidově bývá nazývána také "Teufelsmauer" (ďáblova stěna) nebo "Drachen-kamm" (dračí hřeben). Raritou na turistické stezce Pfahlwanderweg je historická štěrkovna "Sporer-Quetsch. Na skalním útvaru zvaném "Kleiner Pfahl" trůní kaplička sv. Antonína z roku 1626 s pohledem na zříceniny hradů Kollnburg a Neunußberg. Jméno "Pfahl" se vztahuje na bílou barvu křemence a odvozuje se od latinského slova "pallidus" (zsinalý, bledý).


Nové hodnocení

Emailová adresa nebude zveřejněna

Aktuálně bohužel nejsou k dispozici žádné speciální nabídky...

Kontaktujte nás

Kontaktní údaje

Vaše poptávka / dotaz na nás

Prosím dejte souhlas se zpracováním osobních dat

Přečetl jsem si předpisy o ochraně osobních údajů a souhlasím se zpracováním osobních údajů Nicnezpryc dle článku 13 zákona Nr. DS-GVO 2016/679.

naposledy shlédnuté


Všechny nabídky