Resort Centinera

Kód: 107354
Chorvatsko - Pula

Resort Centinera se nachází v malebné vesničce Banjole na Istrii v Chorvatsku, cca 6 km jižně od letoviska Pula. Do národního parku Kamenjak se dostanete po cca 3 km. Resort Centinera tvoří čtyři samostatné pavilony. Oblázková pláž s pozvolným vstupem do moře je od hotelu cca 20 m. 


Resort Centinera je vybaven vstupní halou s recepcí, restaurací a barem s terasou s výhledem na moře. Nechybí ani menší obchod, dětské hřiště, fotbalové hřiště, tenisové kurty a hřiště pro plážový volejbal. Hosté mohou zdarma využívat vnitřní bazén se slanou vodou (není k dispozici od 6.6. do 12.9.2020). Domácí zvířata nejsou povolena.


Stravování probíhá formou polopenze: snídaně a večeře formou bufetu. K večeři jsou nápoje v ceně.


Ubytování v resortu Centinera je pro děti do 6 let na přistýlce zdarma. K dispozici jsou dvoulůžkové pokoje s max. 2 přistýlkami. K vybavení pokojů patří sprcha/WC, fén, telefon, SAT-TV a klimatizace. Všechny pokoje mají postranní výhled na moře.

Celková kapacita resortu je přes 270 lůžek. K dispozici je bezplatné parkoviště. Za poplatek (cca € 1,00 / den) můžete využít oplocené parkoviště u resortu. Dětská postýlka je k dispozici za poplatek. Pro děti je připraven animační program (děnně kromě soboty, v období 20.6.-12.9.).


Za poplatek  si zde můžete vyzkoušet potápění, vodní sporty, pronajmout loďky, šlapadla, kola, pro děti je na vodě k dispozici vodní aquapark. V resortu se pravidelně konají animační programy pro děti i dospělé, které jsou pro ubytované zdarma. V blízkosti resortu, cca 250 m se nachází sportovní centrum “Banjole”, kde jsou tenisové kurty, fotbalové hřiště a hřiště pro plážový volejbal.


Prázdninový resort Centinera získává své klienty díky své poloze přímo na pláži, příjemnou atmosférou a kvalitou nabízených služeb. Můžete si zapůjčit jízdní kola a podnikat výlety do blízkého okolí. Cyklistická stezka vede poloostrovem Kamenjak od jeho začátku přes vrch Volme (68 m), dále se klikatí přes Premanturu k mysu Kamenjak kolem podmořské jeskyně Kolombarica. Jsou zde dobré podmínky pro sportovní rybolov. Na výlet, za nákupy a kulturou, si můžete zajet do měst Medulin a Pula.Pokoje


Dvoulůžkový pokoj kat. A s max. 1 přistýlkou (min. 2 osoby / max. 3 osoby): sprcha/WC, fén, telefon, SAT-TV, klimatizace, francouzský balkon, postranní výhled na moře

Dvoulůžkový pokj kat. B s max. 2 přistýlkami (min. 2 osoby / max. 4 osoby): sprcha/WC, fén, telefon, SAT-TV, klimatizace, balkon, postranní výhled na moře

Rodinný pokoj (min. 2 osoby / max. 4 osoby): sprcha/WC, fén, telefon, SAT-TV, klimatizace, 2 oddělené pokoje, 2 x balkon, postranní výhled na moře

Stravování začíná večeří v den příjezdu a končí snídaní v den odjezdu.

Poplatek za vyhrazené parkoviště: cca € 1,00 / den

Poplatek za wi-fi: cca € 7,00 za pokoj / pobyt (max. 4 přístroje)

Domácí zvířata nejsou povolena.

Dětská postýlka za poplatek: cca € 5,00 / den, nutné předem objednat.


Check-in: od 15:00 hod.
Check-out: do 10:00 hod.
Pobytová taxa: cca. 10 HRK za osobu a den, děti do 12 let neplatí, děti 12-18 let 5 HRK
V případě obsazení pokoje 2 plně platícími osobami obdrží děti na přistýlce následující slevu:
  • od 0 - 5 let 100.00%
  • od 6 - 11 let 50.00%
  • >12 let 30.00%
  • od 0 - 11 let 30.00%

Banjole je pobřežní vesnice v jižní části Istrie (Chorvatsko), cca 6 km jižně od letoviska Pula a zátoky Solin a Paltan. Banjole je rybářská vesnice, oblíbená sportovními rybáři. Loví se zde též langusty. Banjole se nachází cca 4 km od významného turistického střediska Medulin. Jedná se o nejjižnější místo Istrie, které je vyhledávané především pro překrásný Medulinský záliv. Ten je nejen velice členitý, ale také poměrně mělký. Najdete zde písečné pláže plné romantických zákoutí. Vody v okolí Medulinu prosluly výskytem langust. Ty jsou také častou pochoutkou v místních restauracích. Dovolenou zde vyhledávají především rodiny s dětmi, a to právě díky Medulinskému zálivu s pozvolným vstupem do moře.


Svou proslulost získal Medulin především díky pláži Bijeca. Tato unikátní písečná pláž obklopená borovicovým hájem je nejdelší v celé oblasti Istrie. Další pláž je Belvedere vybavena sprchami a schodištěm do moře. Mezi místními je oblíbená pláž Skrape. Ta není tak známá jako dvě předchozí, takže je na ní méně lidí. Charakterizuje ji skalnaté pobřeží a štěrkové dno. Centrum města Medulin leží na kopci a poznáte ho podle kostela, který je zasvěcen svaté Anežce. Dnes je Medulin moderní turistické letovisko – jedno z nejnavštěvovanějších na celém Jadranu. Medulin slibuje klidnou dovolenou s bohatou sportovní nabídkou. Kromě klasických vodních sportů si můžete vyjet s místními rybáři na lov langust nebo vyzkoušet potápění. Pro ty, co hledají trochu adrenalinu, se mohou vydat na vyhlídkový let, nebo tandemový seskok padákem.


Banjole je ideálním výchozím bodem pro podnikání výletů do okolí. Podívejte se do historického městečka Vodnjan (cca 22 km od Medulinu). Historické centrum si zachovalo díky úzkým uličkám středověkého rázu a kostel svatého Blažeje z roku 1760-1800. Tento kostel má 10 oltářů a sbírku, která obsahuje posvátné předměty z doby 4. -11. století. Podívejte se zde také na nejzachovalejší mumie v Evropě. Sami vědci nedokáží vysvětlit, jak je možné, že ani na nejstarší z nich ze 12. století se nepodepsal zub času. V letních měsících se můžete vydat na půldenní výlet lodí Medulin Bay. Dostanete se s ní k majáku a jeskyním na mysu Kamenjak, na ostrov Fenoliga, kde jsou stopy dinosaurů, případně k zálivu Krmed. Výlet trvá asi 4 hodiny a informace nebo rezervaci získáte na molu a kotvišti Funtana. Město Pula leží jen 10 km od Medulinu. Je zde nejznámější památka regionu, tzv. Pula Arena. Jedná se o amfiteátr, postavený už v prvním století. Navštívit jej můžete na vlastní pěst, s průvodcem, nebo si můžete zapůjčit sluchátka s virtuálním průvodcem. Mimo arény najdete v Pule mnoho dalších památek z doby římské říše.


Dovolená v Banjole je ideální pro rodiny s dětmi. Najdete zde hned dva parky - Luna Park a Family Park, ležící vedle promenády a přístavu Medulin. Otevřeno je podle počasí (cca od poloviny června do poloviny září). Najdete zde atrakce všeho druhu. V okolí Banjole naleznete vyžití všeho druhu. Jsou zde půjčovny lodí, šlapadel i vodních skútrů. Vyzkoušejte jízdu na “banánu“, vodních lyžích, windsurfingu nebo parasailingu. Dále zde najdete čtyři školy potápění a dva ranče, které nabízí jízdy na koni jak pro zkušené jezdce, tak i školu pro začátečníky. Asi 1 km od města Medulin je golfové hřiště. Nechybí ani fotbalová hřiště a tenisové kurty. Cyklostezky kolem Medulinu jsou v délce asi 60km. Vaše dovolená bude plná odpočinku a  nezapomenutelných zážitků.


Nové hodnocení

Emailová adresa nebude zveřejněna

Aktuálně bohužel nejsou k dispozici žádné speciální nabídky...

Kontaktujte nás

Kontaktní údaje

Vaše poptávka / dotaz na nás

Prosím dejte souhlas se zpracováním osobních dat

Přečetl jsem si předpisy o ochraně osobních údajů a souhlasím se zpracováním osobních údajů Nicnezpryc dle článku 13 zákona Nr. DS-GVO 2016/679.

naposledy shlédnuté


Všechny nabídky