Staudacher Hof

Kód: 105324
Korutany - Millstatt
Hotel
Tradiční, pečlivě udržovaný, hotel Staudacher Hof s historickými interiéry i exteriéry ze 14. století se nachází cca 400 metrů od centra městečka Millstatt a cca 500 m od jezera Millstättersee. Jezero Feldsee je odsud vzdálené cca 18 km, Spital an der Drau cca 10 km a Villach cca 50 km. Hotel Staudacher Hof disponuje celkem 16 pokoji a je vybaven vstupní halou s recepcí, restaurací, vinným sklípkem, barem a parkovištěm.
Denně se podává snídaně formou bufetu. Možnost přiobjednání večeře o 3 chodech s možností výběru v restauraci L'Onda přímo u jezera, cca 300 m od hotelu.

Ubytování budete na pokojích s vlastním sociálním zařízením, TV, manželskou postelí, případně rozkládacím gaučem či přistýlkou pro 1 osobu. Některé pokoje disponují balkonem. Většina pokojů nabízí úchvatný výhled na jezero Millstätter See, městečko Millstatt a okolní hory. Navíc obdržíte slevovou kartu Millstätter Card s řadou slev a výhod a slevu 40% na vstup do relaxačního centra 'Badehaus Millstatt' vzdáleného jen asi 500 m od hotelu.

Pokoje
Dvoulůžkový pokoj (cca 16 m2, min./max. 2 osoby) - sprcha / WC, TV SAT, fén, kosmetické zrcátko, wi-fi, některé pokoje mají balkon
Dvoulůžkový pokoj s přistýlkou (cca 20 m2, min. 2 osoby / max. 3 osoby) - podobné vybavení jako dvoulůžkový pokoj, navíc přistýlka formou rozkládací postele
Příjezd pro pobyty v období 7.7.-8.9. je možný ve čtvrtek pro pobyty na 3 noci, v sobotu pro pobyty na 5 a 7 nocí a v neděli pro pobyty na 4 a 7 nocí.
V období do 7.7. a od 8.9.-4.11. je možný příjezd denně (minimální délka pobytu jsou 2 noci).
Domácí zvířata jsou vítána (poplatek cca € 6,00 / den, platí se na místě v hotelu) - nutné nahlásit předem.
Dětská postýlka (nutné objednat předem) - poplatek € 8,00 / noc, platí se na místě v hotelu).
Platba kreditní kartou: Mastercard, Visa, Maestro
Trezor na recepci: cca € 2,00 za den (hradí se na místě v hotelu).
Otvírací doba recepce: 8:30-22:00 hod.

Check-in: od 14:00 hod.
Check-out: do 11:00 hod.
Pobytová taxa: cca € 2,25 na osobu (od 16 let) a den
V případě obsazení pokoje 2 plně platícími osobami obdrží děti na přistýlce následující slevu:
  • od 0 - 5 let 100.00%
  • od 6 - 14 let 50.00%
  • >15 let 20.00%
Jezero Millstätter See, obklopené nádhernou horskou kulisou, je jedním z nejkrásnějších jezer v Korutanech. Přestože je nejvýše položeným a zároveň nejhlubším korutanským jezerem, teplota vody v létě dosahuje příjemných 24-27°C. Jeho voda je tak čistá, že splňuje parametry pro pitnou vodu. Celé jezero je možné objet na kole po cyklostezce (cca 28 km). Kromě koupání se můžete projet po jezeře buď v klasických veslicích či na výletních lodích a přívozech, vyzkoušet různé vodní sporty, zarybařit si nebo jen tak relaxovat. Nejdůležitějším městečkem u jezera je Millstatt s 3400 obyvateli, historickými habsburskými vilami a letními hudebními týdny. Za kulturou a nákupy si můžete zajet do nedalekého města Spittal an der Drau. V létě se zde koná proslulý body painting festival (malby na lidském těle) a festival komedií. Ze Spittalu se po cyklostezce podél řeky Drávy dostanete až do lázeňského města Villach (cca 40 km). Na druhou stranu pak můžete jet po Drávské cyklostezce proti proudu směrem do Východního Tyrolska nebo odbočit do krásného Mölltalského údolí s řekou Möll (soutěsky, lanovky do horských turistických oblastí, rafting atd.). Túra po Millstätter Alpe dopřeje návštěvníkům nejenom neskutečně nádherné pohledy na jezero a okolní hory, ale odmění je i granáty. Millstätter Alpe totiž ukrývá největší naleziště granátů v Alpách, a tak se turisté právě v okolí jezera Millstätter See rádi vydávají hledat poklad.

Korutany jsou krajem jezer a hor. Pro pěší turisty je k dispozici například „turistická cesta lásky“ (Sentiero dell‘ Amore) se 7 místy/odpočivadly, kde návštěvníci zapisují do knih své osobní a mnohokrát i intimní zážitky ze života – např. jak se seznámili, nebo co nejbláznivějšího pro svoji lásku udělali. Dalším lákadlem je zajisté granátová brána. Za dobré viditelnosti je od ní vidět na celé jezero.

Jezero Millstätter See je nazýváno též perlou Korutan. Křišťálově čistá a teplá voda, vysoký obsah minerálů, klidný horský svět národního parku Nockberge – Millstätter Alpe, Tschiernock, Goldeck a Mirnock - to je záruka nezapomenutelné dovolené u jezera Millstätter See.

Lázeňské a rekreační městečko Millstatt se nachází na břehu jezera Millstättersee v Korutanech, v nadmořské výšce 610 metrů. Millstatt je kulturním srdcem jezera Millstätter See, přitahující každoročně mnoho návštěvníků. Jeho historie je spojená s Benediktýnským klášterem založeným v roce 1070. Osídlení na tomto místě je však mnohem starší a táhne se až do neolitu. Žili zde Keltové i Slovani a osada byla součástí Římské říše. Podle legendy konvertoval v osmém století kníže Domitian ke křesťanství, jeho sochu lze spatřit na nábřeží. Městečko Millstatt je tvořeno starodávnými habsburskými vilami. Nejvýznamnější památkou je bývalý benediktýnský klášter dokončené v renesančním stylu roku 1499 a klášterní kostel Krista spasitele a všech svatých ze 12. století. Obdivovat zde můžete renesanční arkády a rajskou zahradu s románskými okny a sloupy. V areálu se nachází muzeum románského umění. Ve městě se pak nachází několik dalších památek spojených s klášterem jako je křížová cesta na kalvárii, barokní kaple nebo památník z 18. století. U jezera je nádherná promenáda, menší pláž a socha knížete Domitiana.  Doporučujeme navštívit "Badehaus Millstatt" s venkovním a krytým bazénem Infinity Pool a světem saun. Dopřejte si příjemnou masáž a dodejte energii v restauraci L'Onda. Nedaleký Aquapark "Erlebnisbad Drautalperle" ve Spittal an der Drau je ideální volbou pro celou rodinu. Na ploše 5.600 m² nabízí krytý bazén s tobogánem, masážní trysky, vodní proudy, saunový svět, dětský bazén, solárium a masáže.

Nové hodnocení

Emailová adresa nebude zveřejněna

Aktuálně bohužel nejsou k dispozici žádné speciální nabídky...

Kontaktujte nás

Kontaktní údaje

Vaše poptávka / dotaz na nás

Prosím dejte souhlas se zpracováním osobních dat

Přečetl jsem si předpisy o ochraně osobních údajů a souhlasím se zpracováním osobních údajů Nicnezpryc dle článku 13 zákona Nr. DS-GVO 2016/679.

naposledy shlédnuté


Všechny nabídky