Harrachov - Mumlava

Harrachov

Harrachov je hlavním střediskem zimních sportů a rekreace rozprostírajícím se na úbočí Čertovy hory. Bylo zde vybudováno několik lyžařských sjezdovek všech stupňů obtížnosti, několik skokanských můstků včetně mamutího můstku pro lety na lyžích a běžecké závodní tratě. Z Harrachova vedou rovněž různé turistické trasy po hřebenech hor, které spojují celé Krkonoše. K dispozici jsou zde jak sjezdové tratě na Čertově hoře ale i v celém okolí Harrachova je možné nalézt další, méně náročné. Nechybí ani noční lyžování.

Lyžařské sjezdovky jsou vybaveny moderním systémem umělého zasněžování, který umožňuje kvalitní lyžování až 5 měsíců v roce. Pro příznivce běhu na lyžích je udržováno několik běžeckých tratí, které mají označení pro turistické využití a také velká běžecká magistrála.

Harrachov, jako jedno z mála krkonošských zimních středisek, umožňuje také na všechny sjezdovky přístup snowboardistům.

Přímo v Harrachově působí několik lyžařských škol, které mají dlouholeté zkušenosti s výukou jak sjezdového tak běžeckého lyžování.

Pro návštěvníky Harrachova, kteří přijedou bez lyží, je k dispozici několik půjčoven lyžařského vybavení. V Harrachově se rovněž pořádají významné soutěže v zimních sportech. Mezi hlavní patří několik každoročních významných soutěží ve skocích na lyžích včetně těch, které jsou součástí světového poháru nebo dokonce mistrovství světa.