Senales

Nadmořská výška: cca 2.011 – 3.212 m.n.m.

 

Ledovcové středisko Schnalstal / Senales nabízí lyžařům možnost výběru z 27,2 km dlouhých sjezdovek všech druhů obtížnosti, spojených 14 km lanovek a vleků. Díky nadmořské výšce 3 212 m je zde vysoká jistota sněhu od podzimu do jara a díky výborným lanovkám i menší čekací doba. Z Kurzrasu se na sjezdovky dostanete sedačkovou lanovkou nebo kabinkovou lanovkou Schnalstaler Gletscherbahn. Sluneční paprsky si můžete dosyta užít na svazích u lanovky Hintereis, pestré jsou také červené sjezdovky u chatky Lazaunhütte, které vás zavedou idylickým lesem. Zkušenější lyžaři nevynechají černé sjezdovky pod sedačkovou lanovkou na ledovec. Místní highlight je 8 km dlouhý sjezd do údolí, končící až ve vesničce Kurzras. Pokud nejste fanouškem klasického sjezdového lyžování, neváhejte prozkoumat volný terén. V Kurzrasu máte možnost zúčastnit se freeridového kurzu. V dolní stanici lanovky Gletscherbahn se nachází nový funpark Val Senales. Je vhodný jak pro freestylery začátečníky, tak i pro lehce pokročilé a nabízí zde širokou škálu boxů a skoků.

Nadšenci běžek se v Kurzrasu dostanou do neočekávaných výšek. K dispozici tu je 5 km dlouhá trasa na ledovci (3 050 m n.m.) a 2 km dlouhá trasa u chatky Lazaunhütte (2 450 m n.m.).

Nedaleko dolní stanice lanovky Schnalstaler Gletscherbahn a vedle lanovky Glockenlift se nachází Funpark Val Senales. Snowpark je vhodný především pro začátečníky a mírně pokročilé freestylery a také pro děti. V délce 350 m jsou rozprostřeny různé překážky, boxy, vlnité dráhy ale i street-box a nabízejí tak dostatek zábavy a adrenalinu. K tomu všemu zda najdete také 6 kickers s dvoumetrovou překážkou, která umožňuje let až do výšky třech metrů.

 

Sjezdovky:
Lehké: 8 km
Středně těžké: 7,6 km
Těžké: 11,6 km
Běžecké trasy: 11 km

 

ceny skipasu a další informace

mapa sjezdovek Senales (klikněte zde pro zvětšení mapy)