Neukirchen

Středisko Neukirchen se nachází v krásné přírodě Bavorského lesa, cca 68 km od českých hranic. Kromě kultury a zvyků nabízí také mnoho sportovních aktivit. V zimě si můžete vychutnat výlety na sněžnicích, zimní túry, běžkování, lyžování a mnoho dalších možností zimních sportů. 

Rekreační oblast Neukirchen se vyznačuje rozsáhlou širokou lesní krajinou Bavorského lesa. Zalesněné hřebeny s nádherným výhledem na Dunajskou pláň se střídají s loukami nebo malými údolími. 

Pokud jste fanoušek zimních sportů, je Neukirchen / Pürgl to pravé pro vás. Zažijete zde nezapomenutelnou zimní dovolenou v krásném Bavorsku. Během zimní dovolené si v Bavorsku můžete vychutnávat lyžování a podmanit si upravené zimní turistické stezky nebo prozkoumat krásné prostředí pěšky. 

V nedalekých lyžařských střediscích St. Englmar, Pröller, Geißkopf je pro každého zimního sportovce něco. Najdete zde sjezdovky od lehkých až po náročné. Nejbližší lyžařské vleky a bězkařské stopy se nachází v cca 8 km vzdáleném středisku Maibrunn. Alpské a běžecké lyžování jen pár kilometrů v zimním sportovním areálu (Wintersportgebiet) St. Englmar., běžecké centrum (Langlaufzentrum) Grandsberg a Markt Schwarzach jsou jen pár minut jízdy autem. Dvě běžecké trasy se nachází přímo v Neukirchenu, z nichž jedna je napojena na stopu v Mitterfels.