Sankt Englmar

Sankt Englmar je malebná horská obec s cca 1.500 obyvateli a velmi oblíbené zimní středisko v Bavorském lese. Nachází se pouhých 50 km od českých hranic. Sankt Englmar je ideálním místem pro poklidnou zimní rodinnou dovolenou. Středisko je obzvláště vhodné pro začínající lyžaře a snowboardisty a milovníky běžek. St. Englmar je hotovým rájem pro běžkaře s 60 km klasických stop (s možností osvětlení), 10 km tratí pro skating a nechybí ani běžkařské školy. I nelyžaři zde najdou dostatek sportovních možností jako sáňkování, bruslení či metaná.

Sankt Englmar se může pochlubit celkem 13 vleky a 12 km převážně nenáročných sjezdovek rozmístěných v několika samostatných lyžařských areálech. Stezka v korunách stromů (Waldwipfelweg) v Maibrunnu je významnou turistickou atrakcí, otevřená po celý rok. Kromě nádherných výhledu do okolní krajiny se zde dozvíte mnoho informací o místní fauně, flóře a taky hodně z fyziky a optiky. Za návštěvu stojí také zoologická zahrada, „skleněná“ vesnička Glasdorf a blízko položená města jako Pasov (Passau) či Řezno (Regensburg).

Sankt Englmar je oblíbeným rekreačním střediskem a slibuje zimní odpočinkovou a aktivní dovolenou v krásné horské krajině Bavorského lesa. V bezprostřední blízkosti střediska najdou příznivci zimních sportů čtyři lyžařské oblasti: Pröller, Grün-Maibrunn, Predigtstuhl a v St. Englmar Kapellenberg s celkem 12 vleky a sjezdy až do délky 2,5 kilometrů délky, více než 50 km upravených zimních turistických tras a 10 běžkařskými trasami s celkovou délkou 70 kilometrů.

Další, vzdálenější (cca 40 km), ale zato největší lyžařská oblast Bavorského lesa, je Grosser Arber / Velký Javor s 15 km sjezdovek, dětským světem ArBär se 4 cvičnými koberci a lyžařským kolotočem, měřeným úsekem, rodinným Cross-Funparkem, osvětlením na 3 sjezdovkách, 5 gastro zařízeními a bezbariérovým přístupem. Blíže (cca 25 km) pak můžeme doporučit ještě skiareál Bodenmais.