Velký Javor (Großer Arber)

Nadmořská výška: cca 1.050 – 1.450 m.n.m.


Velký Javor (Großer Arber) je nejoblíbenější a největší rodinná lyžařská oblast v Bavorském lese. Ať se jedná o lyžování, carving, lyžařské túry, zimní turistiku nebo snowboarding – na Velkém Javoru najde každý to pravé. 6sedačková gondolová lanovka vás vyveze až těsně pod vrchol Velkého Javoru. Nejznámější sjezdovkou je trasa světového poháru „černá jako noc“. Maskot na Velkém Javoru – u malých hostů velice oblíbený medvídek ArBär – pojmenoval také dětský svět s mnohými dobrodružstvími u Thurnhofu. Děti se tu na plochých svazích naučí své první obloučky ve sněhu. V oblasti Javoru najdete celkem 14 lyžařských a snowboardových škol s profesionálně školeným personálem.
Na Velkém Javoru můžete sportovat také bez svého vlastního vybavení. Dvě moderně vybavené půjčovny přímo u údolní stanice Vám nabízejí perfektní vybavení a prvotřídní servis.
Ale i pro nelyžaře nabízí Velký Javor alternativní aktivity jako okružní putování kolem vrcholu nebo dvě sáňkařské dráhy. Večerní lyžování na celkem 3 sjezdovkách si můžete užít každou středu a pátek mezi 18 a 21 hod.
Mezi sjezdy na svazích Velkého Javoru zvou horské chaty s nádhernými prosluněnými terasami k odpočinku a posezení u bavorských pochoutek.
Pro dopravu lyžařů slouží kabinková lanovka, dvě sedačkové lanovky a tři vleky.

 

Sjezdovky:
Lehké: 6 km
Středně těžké: 7 km
Těžké: 2 km
Běžecké trasy: 90 km

 

ceny skipasu a další informace

mapa sjezdovek Grosser Arber (klikněte zde pro zvětšení mapy)