Mühlbach im Pinzgau

Menší středisko Mühlbach im Pinzgau v nadmořské výšce 810 m s příjemnou a tradiční atmosférou je frakcí města Bramberg am Wildkogel v okrese Zell am See (Salcbursko, Rakousko).

Idylická vesnice na úpatí hory Wildkogel (2 225 m.n.m.) v okouzlujícím národním parku Vysoké Taury (Hohe Tauern) láká své návštěvníky širokou nabídkou sportovních a kulturních aktivit.

Najdete zde nejdelší sáňkařskou dráhu světa o délce cca 14 km v Brambergu a příjemné posezení v barech s nádhernou horskou kulisou.

Nejen lyžaři si zde přijdou na své, ale i nadšenci běžek a snowboardu. Kolem vrcholku Wildkogel najdete lyžařské středisko s širokými sjezdovkami, ideální pro rodiny s dětmi. Nechybí lyžařská škola a školka, cvičební prostor pro začátečníky a bobová dráha, na které si užijete spoustu legrace. Komu je to málo, ten si odtud může lehce udělat výlet do lyžařských středisek Zillertal Aréna, v Kitzbühelských Alpách nebo do Uttendorfu k ledovci Weißsee.

Z Mühlbachu se můžete vydat na výlet třeba do měst Mittersill (cca 8 km), Zell am See (cca 35 km), ke slavným Krimmelským vodopádům (Krimmler Wasserfälle) nebo k ledovci Kitzsteinhorn. V případě nepřejícího počasí můžete navštívit krytý bazén "Kristallbad Wald" ve městě Bramberg.