Wildkogel Arena

Nadmořská výška: cca 820 – 2.150 m.n.m.


Lyžařské středisko „Wildkogel-Arena“ se nachází mezi Kitzbühelskými Alpami a Taury. K dispozici je celkem 62 km sjezdovek a 23 moderních lanovek a vleků.
S lanovkou Wildkogelbahn vyjedete až na samý vrcholek 2.100 metrů, odkud budete mít úchvatný výhled na národní park Vysoké Taury a okolní třítisícovky, mimo jiné i na Großvenediger (3.667 m).

Lyžařské středisko je oblíbené zejména u rodin s dětmi, pro které je tu připraven dětský svět Kinderland „Kogel-Mogel“. Převážně jednoduché až maximálně středně těžké sjezdovky jsou ideální pro děti i začátečníky. Široké sjezdy nabízí navíc dostatek místa pro carving a boarding.

Nechybí ani noční lyžování a funpark u vleku Wolkenstein pro nadšence freestylu. Zillertal Arena se může pochlubit hned dvěma snowparky, jedním ve středisku Gerlos a druhým v Zell am Ziller.

Pro ty, co fandí běžkování, existuje ze 7 km dlouhé trasy ve Wald im Pinzgau napojení na 200 km dlouhou trasu Pinzgau. K nočnímu běžkování slouží 0,8 km dlouhá trasa u „Finkenhof“. Pokud chcete víc a výš, pak nevynechte vysokohorskou trasu v Königsleitnu o délce 2,5 km v nadmořské výšce 2.315 metrů. Na Wildkogelu najdete dalších 45 km tras.

 

Sjezdovky:
Lehké: 28 km
Středně těžké: 25 km
Těžké: 9 km
Běžecké trasy: 18 km

 

ceny skipasu a další informace

mapa sjezdovek Wildkogel Arena (klikněte zde pro zvětšení mapy)