Feichten im Kaunertal

Údolí Kaunertal se nachází v rakouské spolkové zemi Tyrolsko. Je známé díky přírodnímu parku a chráněné oblasti s nedotčenou přírodou. Lyžařský areál na ledovci "Kaunertaler Gletscher" na úpatí Weißseespitze (3 518 m) nabízí zastáncům zimních sportů perfektní podmínky pro lyžování díky vysoké jistotě sněhu od podzimu až do pozdního jara.

Obec Feichten im Kaunertal v nadmořské výšce 1.275 m se rozléhá v zadní části údolí a okouzlí vás malebnými vesničkami a krásným výhledem na okolní horské velikány. Zimních radovánek si můžete užít i mimo sjezdovek, třeba na kluzišti, při metané či sáňkování. Místní přírodní sáňkařská dráha u lanovek Fendels je dlouhá 4,5 km a je dokonce vyznamenána tyrolskou pečetí. Zasáňkovat si můžete i v noci na 2 km dlouhé sáňkařské dráze. Opravdoví milovníci zimy nepohrdnou příjemnou procházkou zasněženou přírodou a zavítají i k zamrzlým vodopádům v údolí, kde se naskytne několik možností pro lední horolezectví.

Se skipasem „Kaunertaler Gletscher - Fendels“ máte k dispozici 32,5 km sjezdovek ve dvou lyžařských střediscích, na které vás doveze celkem 16 lanovek a vleků. Vybrat si můžete mezi rodinným lyžařským střediskem Fendels s 11 km sjezdovek a terénem na ledovci Kaunertal s celkem 22 km sjezdů.

Fendels potěší zejména začátečníky, neboť tu najdete převážně jednoduché až středně těžké sjezdovky. Děti se vyřádí v „Bibiland“. Pro zkušené lyžaře jsou k dispozici náročné a strmé svahy, ke kterým vás vyveze vlek Planggerlift. Jednou týdně si tu navíc zalyžujete i po setmění.

Středisko Feichten im Kaunertal je oblíbené i u fanoušků freestylu. Milovníci freeridu tu najdou 30 km různých sjezdů a snowpark v nadmořské výšce 2 990 m. Po povedeném dni na lyžích si můžete vychutnat veselé atmosféry v jednom z místních aprés ski barů.