Fügenberg

Městečko Fügenberg je největší obcí Zillertálského údolí a rozprostírá se na svazích nad městem Fügen v nadmořské výšce 681 m. Zillertal se nachází v srdci Tyrolska a navazuje na jihu s Zillertálskými Alpami přímo na jižní Tyrolsko. Nabízí 508 kilometrů sjezdovek, 179 vleků a lanovek a jistotu sněhu až do 3 250 m. Se skipasem „Zillertaler Superskipass“ si můžete vybrat z perfektně upravených sjezdovek v lyžařských střediscích Hochfügen, na Spieljochu, v Hochzillertalu, v Zillertal aréně (Zell, Gerlos, Königsleiten, Wald, Krimml a Gerlosstein), v Penken, na Ahornu, Horbergu, v lyžařském ledovcovém světě Zillertal 3000 (Mayrhofen, Finkenberg, Eggalm, Rastkogel, ledovec Hintertux) a ve Wildkogel-Aréně u Brambergu. Jednotlivá údolí a lyžařská střediska jsou spolu propojena bezplatným skibusem.

Nechybí ani osvětlené sjezdovky pro noční lyžování. Ve středisku Hochfügen-Hochzillertal máte k dispozici hned dvě sjezdovky k lyžování do pozdních večerních hodin: ve středisku Fügen je jednou týdně osvětlená 5 km dlouhá sjezdovka "Stephan-Eberharter-Goldpiste" a v Kaltenbachu sjezdovka vedoucí do údolí od střední stanice lanovky do údolní stanice lanovky Hochzillertall. Navíc je k dispozici u vleku Lamark v Hochfügenu také osvětlený noční sjezd. Několikrát za sezonu můžete být svědky místních lyžařských show.

Fügen se může pochlubit dlouhou historií a kulturním dědictvím. Po celém světě dobře známá vánoční koleda "Tichá noc" vznikla právě tady. Historické kaple a kostely, domácí muzeum, sýrárna a mnoho dalšího dávají středisku jeho charakteristickou tvář. V úzkých uličkách starého centra s četnými obchody, restauracemi a kavárnami panuje v odpoledních hodinách rušná atmosféra. Fügen nabízí spoustu zábavy i mimo sjezdovky jako třeba bruslení, sáňkování, romantické vyjížďky v koňském spřežení a procházky po zasněžené krajině.

Za relaxem a odpočinkem si můžete zajet do lázní Erlebnistherme Zillertal se saunami, dětskou zónou s brouzdalištěm, 133 m dlouhou skluzavkou a dalšími atrakcemi, které budou prima zábavou pro celou rodinu.

Kdo chce vyrazit za kulturou, může navštívit nedaleké hlavní město Tyrolska Innsbruck nebo obdivovat Svět křišťálu v muzeu ve Wattens.