Innsbruck

Hlavní město Tyrolska Innsbruck se nachází v údolí řeky Inn, ve výšce 574 m.n.m., obklopené úchvatným panoramatem Alp, a nabízí jedinečnou kulturní a sportovní dovolenou. Jeho název je složeninou slov Inn (název řeky) a Brücke (most), je tedy odvozen od mostu přes řeku Inn. Innsbruck se proslavil především svojí známou zlatou střechou "Goldenes Dachl" s 2657 pozlacenými taškami v centru starého města, dále nádhernou ulicí Maria-Theresien-Straße s řadou obchodů a nákupních center a císařským zámkem Hofburg. 

Za návštěvu též stojí nové muzeum Tirol Panorama, kde si můžete užít výhledu ze skokanského můstku "Berginselschanze" a nebo si vyjet moderní lanovkou Nordkettenbahn jen za dvacet minut do výšky 2000 m.n.m., do lyžařského areálu na hoře Nordkette. Nedaleké lyžařské areály Patscherkofel stejně jako Nordkette nabízí vynikající podmínky pro nezapomenutelné zimní dny. 

Navštivte místní alpskou zoologickou zahradu "Alpenzoo", kde můžete zblízka pozorovat kozorohy, kamzíky, medvědy, vlky a další alpská zvířata v jejich přirozeném prostředí. Je domovem více než 100 druhů alpských zvířat a umožňuje na relativně malém prostoru nahlédnout do rozmanitosti horského světa.

Historie Innsbrucku sahá až do dob římské říše, kdy zde stával vojenský tábor, nicméně samotné město bylo založeno ve 12. století. Dnes se zde může návštěvník setkat jak se středověkými uličkami, tak habsburskými paláci i moderní architekturou. Památkou na doby, kdy bylo město sídlem tyrolských Habsburků, jsou renesanční zámek Ambras, „perla Insbrucku“, a císařský palác Hofburg, přestavěný v bohatém rokokovém stylu. Innsbruck je rovněž vstupní branou do známé lyžařské oblasti a také pěší turisté si v okolí města přijdou na své. Pro milovníky adrenalinových sportů se nabízí bobová dráha v Innsbruck-Igls.

V předvánočním období vás očekává několik vánočních trhů, které nabízejí vše přes tradiční ruční práce, moderní vánoční ozdoby, ale i skvělé tyrolské speciality na ochutnání.  Obzvláště oblíbený je u rodin s dětmi každoroční příjezd ježíška třetí adventní neděli, při kterém ježíška na cestě staroměstem doprovází andělíčci i pastevci.

Také tu nechybí sportovní akce – konaly se zde dvakrát zimní olympijské hry, v roce 1964 a poté ještě v roce 1976. Sáňkařský světový pohár se pravidelně koná v Innsbruck – Igls a při turnaji čtyř skokanských můstků vždy v lednu měří své síly světově nejlepší skokani na lyžích.