Lyžařský areál Hochfügen – Hochzillertal – Spieljoch

Nadmořská výška: cca 600 – 2 360 m.n.m.


Se skipasem „Zillertaler Superskipass“ máte na výběr z 515 km sjezdovek v lyžařských střediscích Hochfügen, na Spieljochu, v Hochzillertalu, v Zillertal aréně (Zell, Gerlos, Königsleiten, Wald, Krimml a Gerlosstein), v Penken, na Ahornu, Horbergu, v lyžařském ledovcovém světě Zillertal 3000 (Mayrhofen, Finkenberg, Eggalm, Rastkogel, ledovec Hintertux) a ve Wildkogel-Aréně u Brambergu. Lyžařská střediska jsou vzájemně propojena bezplatnou autobusovou a vlakovou dopravou.

Ve Fügenu se nachází střediska Spieljoch a Hochfügen / Hochzillertal s celkem 88 km sjezdovek a 36 vleky a lanovkami. Dolní stanice lanovky se nachází v nadmořské výšce 1 500 m, kam se z Fügenu dostanete skibusem. Tento lyžařský areál je vhodný zejména pro lyžaře s vysokými nároky. Snowboardisté se mohou dosytosti vyřádit v snowparkuBetterpark“ u sedačkové lanovky Schnee Express a „Lamark“ u vleků Lamark.

Lyžařské středisko Spieljoch nabízí dalších 25 skvěle upravovaných kilometrů sjezdovek a celkem 10 lanovek a vleků. Nechybí ani cvičné svahy s lyžařskými eskalátory pro první pokusy na lyžích. Milovníci jízdy v hlubokém sněhu mohou vyzkoušet neodolatelné terény na hoře Geolsalm. Zdatné lyžaře jistě poteší 7 km dlouhý sjezd, který vede přímo do Fügenu.

Chybět nebude ani široká nabídka nočního lyžování. Ve středisku Hochfügen-Hochzillertal máte k dispozici hned dvě sjezdovky k lyžování do pozdních večerních hodin: V domácím středisku Fügen je jednou týdně osvětlená 5 km dlouhá sjezdovka „Stephan-Eberharter-Goldpiste“. Osvětlená je také sjezdovka vedoucí do údolí od střední stanice lanovky do údolní stanice lanovky Hochzillertall v Kaltenbachu. Od ledna do března mohou fanoušci nočního lyžování jezdit díky prodloužené provozní doby od 19:00-22:00 hod. na červené sjezdovce, která může být kompletně zasněžovaná.

Zillertal je vhodnou destinací i pro nadšence běžeckého lyžování. Nabízí celkem 53 perfektně upravených běžeckých tras. Přímo z Fügenu se můžete napojit na trať s nízkým stupněm obtížnosti, která vás zavede do Schlitters. Trať o délce 1 km v nadmořské výšce 1 800 m vám poskytuje nádherný výhled na zimní krajinu Hochzillertalu. Vysokohorskou trasu najdete i ve středisku Hochfügen, se svými 9 km je však o něco náročnější. Lákadlem je i osvětlená, 1,5 km dlouhá trať v Unders. Díky ní si mohou sportovci vychutnávat běžkování i po setmění. Dobře trénovaní běžkaři se mohou svézt po trase z Fügenu přes Uderns do Riedu, která je svými 16,5 km nejdelší tratí v lyžařské oblasti Hochzillertal.

 

Sjezdovky:
Lehké: 32 km
Středně těžké: 56 km
Těžké: 16 km
Běžecké trasy: 53 km

mapa sjezdovek Hochfügen – Hochzillertal (klikněte zde pro zvětšení mapy)

ceny skipasu a další informace