Salcbursko

Salcbursko - to je horský ráj uprostřed Rakouska. Zelené horské louky, hluboká údolí, majestátní horské štíty... Ticho zde ruší maximálně zvuk kravských zvonů či zurčení vody v potocích. Při vašich túrách narazíte na stovky horských chat a salaší, nabízejících místní speciality jako Kaiserschmarrn („císařský trhanec“), noky či krajáč podmáslí. Ideální pro dovolenou či výlet v čisté, nezkažené přírodě.
 
 
Salcburskem prochází tematická turistická trasa "Salzburger Almenweg" (Salcburská salašnická cesta) o celkové délce 350 kilometrů. Cesta je rozdělena do 31 denních etap lišících se délkou a obtížností. Jednotlivé etapy jsou tak vhodné jak pro rodiny s dětmi, tak i pro zkušené horaly. Výchozí a cílové body všech etap jsou vždy v horských osadách či jejich blízkosti, v některých případech můžete pro usnadnění výstupu použít lanovku.
 

Vaše putování může začít nedaleko zemského hlavního města - Salcburku (Salzburg). Úbočím masivu Hochkönig (2941 m) prochází více než 70 kilometrů dlouhá značená cesta "Königsweg" (Královská cesta), která vytváří okruh, a můžete ji absolvovat za čtyři dny. Výchozími místy jsou malebné horské obce Maria Alm nebo Mühlbach a jednoticí prvek všech částí představují ohromující výhledy na majestátní vrchol Hochkönigu.

Dalším tipem na "salašnickou oblast" s o něco náročnějším terénem je území Radstatt-Filzmoos nedaleko horského střediska Schladming (to leží již ve Štýrsku). Pokud by vám ani to nestačilo, vydejte se do méně frekventovaného údolí Grossarltal poblíž střediska Bad Gastein. Salcburská salašnická cesta tu překonává poměrně vysoké hřebeny a zavede vás do málo navštěvovaných míst s nedotčenou přírodou. V okolí průsmyku Obertauern se dostanete až nad hranici lesa, do výšky přes 2000 metrů nad mořem.

Destinace
Plánujete dovolenou v Salcbursku (Salzburgerland) a nevíte, které letovisko / destinaci zvolit? Nabídka možností je opravdu široká. Díky rozsáhlosti této oblasti si můžete vybrat...více
Tipy na výlet v Salcbursku
Mozartovo město Salzburg Salzburg, rodné město W.A.Mozarta, je významné kulturní a historické město zasazené do údolí s řekou Salzach, obklopené zelenými kopci a horami. Leží přibližně 150 km jižně od...více