Korutany

Korutany (Kärnten) jsou spolková země na jihu Rakouska, hraničící s Itálií a Slovinskem. Na severu sousedí se Salcburskem, na východě se Štýrskem a na západě s Východním Tyrolskem. Největší řekou Korutan je Dráva. Korutany - to je země jezer. K nejoblíbenějším patří Wörther See, Millstätter See, Ossiacher See a Faaker See. Hlavním městem země je Klagenfurt.

V jihovýchodě Korutan žije slovinská menšina čítající asi 25 000–40 000 osob.

Pro turisty je v Korutanech atraktivní lázeňské město Villach, Gaitalské Alpy a lyžařská střediska Nassfeld, Bad Kleinkirchheim a Hermagor. Za zmínku také stojí zámek Hochersterwitz a katedrála Gurk . Pro milovníky horské turistiky to jsou hory Nockberge a Glossglockner.

Korutany patří k zemím s nejvetším počtem slunečných dní. Zdejší mírné klima, perfektně upravené sjedovky a spousta slunečných dnů bez mráčku činí tuto zemi jedním z nejoblíbenějších zimních destinací zimního sportu. Na nekonečných korutanských sjezdovkách si přijdou na své opravdu všichni. Korutany disponují 28 lyžařskými středisky s celkem 1 028 km perfektně udržovaných sjezdovek.

Na Mölltálském ledovci (Mölltaler Gletscher) se lyžuje od konce září do začátku května. K dispozici je zde 71 km sjezdovek a 9 lanovek a vleků v nadmořské výšce od 2.100 do 3.122 metrů. Do lyžařské oblasti vás z dolní stanice lanovky ve výšce 1.200 metrů vyveze za pouhých 8 minut lanovka Gletscher Express. Odtamtud vede kabinka Eisseebahn až k horní stanici, kde stojí proslulý "skleněný palác", horská restaurace Eissee.

Lyžařské areály Korutany
Dobré sněhové podmínky spolu se spoustou slunečných dnů - to jsou sjezdovky v Korutanech. Korutany nabízí celkem 24 zimních středisek s celkem 800 kilometry sjezdovek.  Lyžovat můžete ve vysoko...více
Destinace
Plánujete dovolenou v Korutanech (Kärnten) a nevíte, které lyžařské středisko / destinaci zvolit? Nabídka možností je opravdu široká. Díky rozsáhlosti této oblasti si můžete...více