Ligurie

Ligurie (it. Liguria) leží při pobřeží Ligurského moře na severozápadě Itálie. Jedná se o třetí nejmenší italský region (kraj). Hlavním městem je Genova (Janov). Kraj je dále rozdělen do čtyřech provincií: Genova, La Spezia, Imperia a Savona. Ligurie se nachází cca 1100km na jih od českých hranic. Dovolená v Ligurii bude plná odpočinku i sportu. Prozkoumejte krásy okolí na kole nebo pěšky. Zapůjčte si skůtr a objevujte kouzla italských městeček při pobřeží i v horách. 

Diano Marina je menší italský přístav s celkem 5835 obyvately v provincii Imperia. Letovisko Diano Marina je jedním z nejhezčích lázeňských letovisek Ligurské riviéry. Leží mezi městy Alassio, asi 40 km od proslulého města Sanremo a necelých 60 km od francouzských hranic, v části zvané Riviera dei Olivi. Tento název dostala díky svahům plných olivovníků. Pýchou letoviska Diano Marina je krásná pobřežní promenáda s exotickými rostlinami a nádherné písečné pláže. Najdete zde spoustu vynikajících restaurací, které vás nadchnou svou kvalitou jídla a výborným vínem.

Nudit se zde nebudou ani vyznavači sportu, zábavy či nakupování. Velmi pěkné jsou i zajímavé městské frakce, umístěné na okolních výšinách. Za návštěvu jistě stojí například historické centrum v Diano Castello. Určitě doporučujeme navštívit města jako: Sestri Levante, Rapallo, Portofino nebo Cinque Terre. Vaše dovolená v Ligurii bude plná nezapomenutelných zážitků.

Destinace Ligurie
Plánujete dovolenou v regionu Ligurie a nevíte, které turistické centrum zvolit? Nabídka možností je opravdu široká. Díky rozsáhlosti této oblasti si můžete vybrat z různých...více