Dolní Rakousko

Spolková země Dolní Rakousko (Niederösterreich) leží na severovýchodě Rakouska a svým územím obklopuje Vídeň. Hlavním městem Dolního Rakouska je Sankt Pölten. Celou zemí protéká od západu na východ evropský veletok Dunaj. Na severovýchodě země převažují pahorkatiny a nížiny, na severozápadě zase vrchoviny. Na jihu země se tyčí Alpy do nadmořské výšky více než 2 000 metrů s nejvyšší horou Klosterwappen 2 076 m.n.m. v pohoří Schneeberg. Schneeberg patří mezi oblíbené turistické cíle. Výstup na horu umožňuje několik tras rozdělených dle náročnosti a lyžuje se zde až do konce května. 

V Dolním Rakousku můžete úžasným způsobem načerpat energii a užít si na maximum vaši zimní dovolenou. Dolní Rakousko je rájem pro nadšence zimních sportů, milovníky horských chat a apres-ski i těch, co hledají odpočinek.

Na Mostviertelských kopcích si mohou lyžaři a snowborďáci užít sjezdovek již od prvních slunečních paprsků a zahřát se při chutném brunchi na chatě s nádherným výhledem. Milovníkům lyžování doporučujeme zavítat do jednoho z nejlepších alpských regionů Zauberberg Semmering, který se pyšní největší nabídkou nočního lyžování v Evropě. V Dolním Rakousku najdou všichni, malí i velcí, začátečníci i pokročilí lyžaři, v přibližně 20 lyžařských areálech, na více než 200 kilometrech sjezdovek a celkem 100 lanovek a vleků, to své. Skipasy jsou zde za příjemnou cenu, což ocení především rodiny s dětmi. Lyžařské areály nabízí lyžařské školy pro děti všech věkových kategorií pod vedením zkušených instruktorů. Středisko Hochkar dokonce nabízí lyžařskou školu s česky hovořícími instruktory. Po lyžování můžete s dětmi navštívit řadu kluzišť, aquaparků (Happyland, Hallenbad Yspertal, Erlebnisbad Aqua Nova), sportovních center nebo si zahrát bowling či vyrazit na výlet do okolí.

Dolní Rakousko má co nabídnout nejen lyžařům a snowboardistům, ale také běžkařům a turistickým nadšencům. Pobyt si můžete zpestřit putováním na sněžnicích, bruslením nebo curlingem. Děti mohou zavítat do zoologické zahrady v Haagu, kde se mohou seznámit s více než 80 druhy domácích i exotických zvířat. 

Lyžařské areály
Dolní Rakousko nabízí rozmanitou škálu aktivit pro trávení zimní dovolené a je velmi oblíbenou destinací díky krátké dojezdové vzdálenosti z Čech. K nejblíže...více
Destinace
Plánujete dovolenou v Dolním Rakousku (Niederösterreich) a nevíte, které lyžařské středisko / destinaci zvolit? Nabídka možností je opravdu široká. Díky rozsáhlosti...více