Praha v zimě

Česká republika

Česká republika je turisticky velmi atraktivní zemí. Každoročně se pro dovolenou v Česku rozhodují milióny lidí. Máme hory, úrodné nížiny, dostatek vody, historická města, vyhlášené lázně, chutné víno, pivo, lákavou kuchyni. Cestovní ruchu se stále rozvíjí a ukazuje nám stále nové možnosti a příležitosti. Projet a poznat země české, moravské a slezské dá hodně plánování, protože všude je řada pozoruhodností, odlišností a všerůzných tradic a zvyklostí. Nejvyšší horou České republiky je Sněžka se svými 1602 metry. Hlavním městem je Praha se svými 1,2 miliony obyvatel.

Vyrazit třeba na prodloužený víkend nebo pár dnů na druhou stranu republiky zabere jen pár hodin. Skiareály zažívají řadu proměn. V posledních letech se mohutně investovalo a pronikla sem řada vymožeností dříve vídaných jen v Alpách, jako jsou vysokokapacitní lanovky, potentní systémy umělého zasněžování, supermoderní rolby, špičkové snowparky a dětské parky.

Celkově se všude velmi zkvalitnila infrastruktura jako parkoviště a skibusy, řada služeb je zdarma či v rámci platnosti skipasů, vznikají konsorcia s celoplošnými regionálními permanentkami a podobně. A třeba co se četnosti areálů s nočním provozem týče, tam porážíme Alpy už dávno. A nutno též podotknout, že až na některé cenové extrémy v našich nejprestižnějších skiresortech je celková cenová hladina v naší zemi stále o poznání nižší, než je alpský průměr. 

Krkonoše
Krkonoše patří k jedněm z nejoblíbenějších turistických cílů České republiky. Nabízí širokou nabídku zimních sportů. Kromě sjezdového a běžeckého lyžování se můžete...více