Dolní Rakousko

Dolní Rakousko se nachází na severovýchodě Rakouska a jeho hlavním městem je Sankt Pölten. Celou zemí protéká od západu na východ evropský veletok Dunaj. Na jihu Dolních Rakous se zvedají Alpy, které na hranici se Štýrskem dosahují nadmořské výšky přes 2000 metrů.

Zhruba 70 kilometrů od Vídně se nachází hora Schneeberg (2 076 m), která je nejvyšší v této spolkové zemi. Schneeberg neboli Víděnský Sněžník patří mezi oblíbené turistické cíle. Výstup na horu umožňuje několik tras rozdělených dle náročnosti.

V Dolním Rakousku můžete navštívit několik zajímavých míst. Děti určitě zaujme celoročně otevřená zoologická zahrada v Haagu, kde se mohou seznámit s více než 80 druhy domácích i exotických zvířat. 

Dolní Rakousy jsou známou vinařskou oblastí. Vinné sklípky jsou zde otevřené po celý rok. Vinaři Vám nabídnou své domací produkty, které můžete ochutnat společně s výtečným vínem nebo je zakoupit jako dárek. Místní krajina s pastvinami, kvetoucími loukami, salašemi, okouzlujícími vrcholy s krásným výhledem a horskými jezery na dolnorakouské hory vás nabije energií.

Vydejte se s námi na cestu dolnorakouským světem hor: pokochejte se výhledem z vrcholu Gahns na panorama vídeňského alpského oblouku, okoupejte se v jezeře Lunzer See, prozkoumejte krápníkové jeskyně a projděte si hluboké soutěsky, zastavte se u salaše a vychutnejte si svačinu a rakouský „mošt“. Na hoře Hohe Wand můžete dokonce shlédnout i kozorožce. Vydejte se na pěší túru do impozantní soutěsky Ötschergräben v Mostviertelu nebo se vyšplhejte na nejvyšší vyhlídkovou plošinu Dolního Rakouska, Skytour 360° na Hochkaru s překrásným výhledem na oblast Mostviertel. Při optimální viditelnosti se pokocháte pohledem na panorama složené ze 100 vrcholů s výškou přes 2 000 m. n.m. Dolní Rakousko se může pochlubit více než 4400 km značenými vycházkovými cestami a cyklotrasami. Romantická městečka, vinohrady, řeky, jezera, golf, tenis, jízda na koni, aktivní a odpočinková dovolená - to vše na vás čeká v Dolním Rakousku.

Destinace
Plánujete dovolenou v Dolním Rakousku (Niederösterreich) a nevíte, kterou destinaci zvolit? Nabídka možností je opravdu široká. Díky rozsáhlosti této oblasti si můžete vybrat...více