Val Passiria

Údolí Val Passiria (Passeiertal) se nachází na severo-východ od lázeňského města Merano, mezi Ötztálskými Alpami (Alpi Venoste, Ötztaler Alpen) a Štubaiskými Alpami (Alpi dello Stubai, Stubaier Alpen). Údolím protéká řeka Passirio, která se pak vlévá do Adige. Údolí tvoří obce San Martino in Passiria, Moso in Passiria, San Leonardo in Passiria (nejlidnatější), Caines, Tirolo a Scena. V údolí Val Passiria se narodil místní hrdina Andreas Hofer, který vedl odpor proti francouzským vojskům. 

V zimě nabízí romantická vesnice Plan návštěvníkům malou lyžařskou oblast vhodnou především pro rodiny s dětmi. Obec Valtina disponuje běžeckými tratěmi. Hotely v údolí Val Passiria se dvěma dobře strukturovanými lyžařskými oblastmi situované na jižní stranu a plné slunce, jsou ideálním místem pro vaši zimní dovolenou. 

Děti rozveselí a potěší maskot Murmi, který poskytuje informace o nejkrásnějších trasách a tipech na výlet v údolí Val Passiria. Příjemný svišť z Val Passiria ukazuje rodinám přírodní park Parco del sole di Stulles, zimní park Valtlina nebo divoké údolí Lazins. Díky rozmanitému programu pro děti najdou máma a táta i trochu času pro sebe.

Z dalších zimních sportů je k dispozici bruslení ve městě Plan a S. Martino (brusle je možné si zapůjčit). Na ledu si můžete vyzkoušet curling, broomball nebo lední hokej. Pro malé i velké je zde sáňkařská dráha. V roce 1980 se v Plan konalo mistrovství světa v sáňkování na přirozené trati a dodnes se konají soutěže světového poháru v celém údolí.

Lyžařské areály
Typickým rysem lyžařských areálů v údolí Passiria / Passeiertal je jejich menší velikost, ideální pro rodiny, a jistota sněhu. K nejznámějším patří Ratschings-Jaufen, Rosskopf-Sterzing a...více
Destinace
Plánujete dovolenou v údolí Val Passiria a nevíte, které lyžařské středisko / destinaci zvolit? Nabídka možností je opravdu široká. Díky rozsáhlosti této oblasti si můžete...více