Val Senales

Scenericky působivá a plná možností je dovolená v údolí Schnalstal/Val Senales v Jižním Tyrolsku, poblíž lázeňského města Merano. V údolí Schnalstal/Val Senales byla nalezena slavná ledovcová mumie Ötzi, o níž poskytuje více informací muzeum ArcheoParc. Obzvláště půvabná je lyžařská oblast na ledovci Schnalstaler Gletscher. Již od podzimu jsou zde skvělé podmínky pro lyžování a snowboardování.

Ledovce Jižního Tyrolska jsou přirozeným prostředím mimořádného kouzla. Na konci Val Senales, na hranici mezi Itálií a Rakouskem, se rozprostírá ledovec Hochjochferner / Giogo Alto. Od září do května je toto místo rájem pro všechny nadšence zimních sportů. Lyžování na ledovci v Jižním Tyrolsku je vzrušující zážitek jak pro začátečníky, zkušené lyžaře, tak pro celou rodinu.

Na protější stanici, ve výšce 3.212 metrů, se nachází Glacier Hotel Grawand, nejvýše položený hotel v Evropě. Odtud si můžete vychutnat mimořádný výhled na hory Palla Bianca, Wildspitz a Similaun, ve výšce přes 3000 metrů.

Vychutnejte si fascinující zimní horský svět v údolí Val Senales. Prachový sníh, slunce a relaxace - užijte si parádní lyžování bez dlouhých front na vleky a žádné přeplněné svahy. Najdete zde lyžařské školy pro malé i velké.

Vesnice Senales / Schnals se nachází v provinci Bolzano / Bozen a čítá 1236 obyvatel (údaj z roku 2016). Leží na úpatí třetí nejvyšší hory Jižního Tyrolska - Palla Bianca (3.738 m.n.m.).

Lázeňské město Merano je město protikladů. Na pozadí středomořsky působícího lázeňského města Meran/Merano se ukazují strmé, ohromující třítisícovky masívu Texelgruppe, největšího přírodního parku Jižního Tyrolska/Südtirol. Díky těmto horským ochranným valům má kotlina, v níž Merano leží, výhodnou klimatickou polohu. Díky mírnému podnebí zde dobře prospívají jabloně, vinná réva nebo např. palmy.

Velmi působivá je také rozmanitost Merana a okolí. Vedle příjemné atmosféry při nákupech v podloubí Merana láká k výletu i hřebenový přechod Meraner Höhenweg s velkolepými výhledy na krásy přírodního parku Texelgruppe. Venkov, staré horské usedlosti a nedotčená příroda v údolích Passeiertal a Ultental ukazují zase úplně jiný svět. Rozmanitost se ukazuje také v architektuře Merana a okolí. Četnost pozoruhodných staveb sahá od staletých zámků a hradů až k současné moderní architektuře.

Lyžařské areály
Na jihotyrolské straně Ötztalských Alp se na samém konci údolí Val Senales (německy Schnalstal) rozkládá menší vysokohorský areál Senales s ledovcem a malou hotelovou vesničkou přímo na svém...více
Destinace
Plánujete dovolenou v údolí Val Senales (Schnalstal) a nevíte, které lyžařské středisko / destinaci zvolit? Nabídka možností je opravdu široká. Díky rozsáhlosti této oblasti...více