Traunsee - Horní Rakousko

Horní Rakousko

Spolková země Horní Rakousko (Oberösterreich) se rozléhá na serveru Rakouska a hraničí s Českou republikou. Horní Rakousko tvoří na severu a jihu hory a středem se táhne pahorkatina. Zemí protéká řeka Dunaj (Donau), na které leží hlavní město této spolkové země, Linec (Linz). Linz byl nominován na cenu Evropského města kultury 2009. Nachází se zde celá řaka dochovaných historických památek a ročne se zde konají významné kulturní akce. Městu dominuje poutní kostel Panny Marie Sedmibolestné na hoře Poestlingberg. V centru města se nachází Nový Dóm.

Na území Horního Rakouska zasahuje i proslulá Solná komora (Salzkammergut), známá díky těžbě soli, četným lázeňským městečkům, jezerům a jeskyním. Rozhodně si nenechte ujít návštěvu jedné z nejrozsáhlejších jeskyní v Rakousku - Mammuthöhle, která v několika patrech nad sebou vyplňuje obrovské podzemní prostory v okolí masívu Dachstein.

Horní Rakousko je oblíbeným cílem nadšenců vodních sportů a sjezdů řek jako Enns a Steyr. Místní jezera patří k nejčistším a nejkvalitnějším v širokém okolí. Jsou oblíbeným cílem potápěčů a milovníků koupání a opalování. K nejznámějším patří Attersee, Traunsee a Mondsee. Při návštěvě Horního Rakouska byste určitě měli zavítat i do kouzelných historických měst jako Hallstatt se solnými doly, brány Solné komory Gmunden nebo lázeňského městečka a císařského letního sídla Bad Ischl či Wels - města s nádherným historickým centrem a císařským hradem. V neposlední řadě je tato země bohatá na hrady, zámky a kláštery, kterých je tu nespočet.

Destinace
Plánujete dovolenou v Horním Rakousku (Oberösterreich) a nevíte, kterou destinaci zvolit? Nabídka možností je opravdu široká. Díky rozsáhlosti této oblasti si můžete vybrat...více