Poloostrov Istrie

Istrie (chorvatsky Istra) je poloostrov vybíhající do Jaderského moře. Nachází se mezi Terstským a Kvarnerským zálivem. Poloostrov Istra je rozdělen mezi Itálii, Slovinsko a z převážné části Chorvatsko. Rozloha poloostrova činí 3 700 km2. Nejvyšším vrcholem 1 396 m vysoká hora Učka. Největšími přístavy na pobřeží jsou Terst v Itálii a Pula v Chorvatsku. Dalšími významnými městy jsou Poreč a Rovinj. Poloostrov Istrie je největší, nejnavštěvovanější a nejživější oblast cestovního ruchu na celém chorvatském Jadranu a v celém Chorvatsku vůbec.

Nachází se zde nejvíce hotelů a hotelových komplexů z celého Jadranu. Taktéž zde najdete širokou nabídku kempů a apartmánů. Istrie se stala velice populární destinací pro letní dovolenou českých turistů především díky snadné dostupnosti. Cesta např. z Brna trvá jen 6-8 hodin. Na Istrijském poloostrově se nachází řada významných historických památek jako Amfiteátr v Pule. Ten patří k nejvýznamnějším památkám svého druhu na světě. Mezi hlavní střediska pro strávení letní dovolené na Istrii patří Umag, Novigrad, Poreč, Pula, Vrsar, Medulin a Rabac.

Koupání a pláže jsou povětšinou kamenitého a skalnatého charakteru. Většina pláží je uměle upravena betonovými plotnami. Stále časteji se na Istrii potkáte s uměle vytvořenými plážemi s navezenými oblázky. Hotelové komplexy nabízejí vlastní bazény a soukromé pláže.

Za nejpopulárnější sport na Istrii se dá považovat tenis. Každé letovisko nabízí tenisové kurty. Kousek od Umagu najdete tenisové středisko, které navštěvují i největší tenisové hvězdy.

Pro rodinnou dovolenou doporučujeme letoviska Poreč, Rabac či Medulin.

Destinace Poloostrov Istrie
Plánujete dovolenou v Chorvatsku na Istrii a nevíte, které letovisko / destinaci zvolit? Nabídka možností je opravdu široká. Díky rozsáhlosti této oblasti si můžete vybrat z různých...více
Tipy na výlet Istrie
Rabac Rabac je původně rybářské městečko ležící ve stejnojmenné zátoce na poloostrově Istrie v Kvarnském zálivu. Počet obyvatel činí 1393 (údaj z roku 2016). Rabac spadá pod obec Labin,...více