Val di Fassa

Lyžařské středisko a současně rozlehlé údolí Val di Fassa se nachází asi 30 kilometrů východně od Bolzana, na severu Itálie. Je ideálním místem pro strávení zimní dovolené plné nejrůznějších aktivit.

Val di Fassa je dokonalou oblastí nejen pro sjezdové a běžecké lyžování, ale také pro snowboarding či bruslení na otevřených kluzištích pod širým nebem.

Na příznivce alpského lyžování tady čeká více než 200 kilometrů skvěle připravených sjezdovek všech stupňů obtížnosti. Na nich si mohou dobře zalyžovat jak úplní začátečníci, tak zkušení lyžaři. Běžci na lyžích mají možnost prověřit své fyzické schopnosti na desítkách kilometrů upravených tratí. Příznivci akrobatického lyžování a snowboardingu se pak mohou těšit na rozlehlý snowpark. Panorama těch nejvyšších vrcholků v celých Dolomitech, ke kterým patří Sassolungo a Marmolada, jen dokresluje dokonalé podmínky pro vaši zimní dovolenou.

Region Val di Fassa patří k největším lyžařským areálům v Itálii. Může se pochlubit devíti skiareály. Drobnou nevýhodou oblasti Val di Fassa je, že všechny lyžařské areály nejsou propojeny tak, aby se mezi nimi dalo cestovat na lyžích. Funguje však mezi nimi propracovaný systém skibusů. Lyžaři tak mohou využít bezplatné dopravy místními lyžařskými autobusy.

Destinace
Plánujete dovolenou v údolí Val di Fassa a nevíte, které lyžařské středisko / destinaci zvolit? Nabídka možností je opravdu široká. Díky rozsáhlosti této oblasti si můžete...více