region Marche - pláže - Itálie

Marche

Region Marche se nachází ve střední Itálii, jehož břehy omývá Jaderské moře. Nachází se jižně od přístavu Ancona, hlavního města regionu. Je součástí oblasti označované jako Palmová riviéra - oblast severně a jižně kolem města San Benedetto del Tronto. Palmová riviéra je typická širokými plážemi, čistým mořem a mnoha kulturními a historickými památkami. 

Region Marche je hornatým krajem se dvěma národními parky a čtyřmi regionálními parky. Největšími klenoty regionu jsou středověká města Urbino a Ascoli Piceno. Urbino je rodištěm nejznámějších malířů Piero della Francesco, Raffael Santi či stavitele Bramante. Město Urbino vás okouzlí středověkými a renesančními uličkami a vévodským palácem, který se tyčí nad městem.

Ascoli Piceno, které dostalo jméno podle původního kmene Piceniů, láká zejména středověkými památkami. Poutní město Loreto se pyšní svým chrámem Santa Casa, který se podle pověsti sám vznesl ze Svaté země a andělé jej přenesli do piniového háje jižně od města Ancona. Santa Casa společně s bazilikou, na jejíž výstavbě se podílelo několik světoznámých architektů, patří k nejnavštěvovanějším památkám v regionu Marche. 18 km dlouhý jeskynní komplex Frasassi, vyhloubený řekou Sentino, patří k největším jeskyním v Evropě. Přístupný je asi 1 km, z nichž nejvyšší Grotta del Vento měří 240 m.

Region Marche o rozloze 9 694 km2 nepatří k turisticky masivně navštěvovaným oblastem. Oblast přitom nabízí nejen krásné moře a dlouhé pláže, ale i hory, lesy, piniové háje a nespočet kulturních a historických památek, muzeí a obrazáren. Nesmíme opomenout ani vynikající místní kuchyni s rybími specialitami a vínem. Dovolená v regionu Marche bude plná krásných nezapomenutelných zážitků a odpočinku.

Destinace Marche
Plánujete dovolenou v regionu Marche a nevíte, které turistické centrum zvolit? Nabídka možností je opravdu široká. Díky rozsáhlosti této oblasti si můžete vybrat z různých...více