Monte Bondone

Zažijte na vlastní kůži nezapomenutelnou dovolenou uprostřed Dolomit, v autonomní provincii Trentino - Jižní Tyrolsko. Kouzlo této oblasti spočívá ve spojení nádherné krajiny se spoustou slunce, výborným jídlem a excelentními víny. Hora Monte Bondone Vám představí krásy Trentinského světa hor. Pro ty, co hledají odpočinek, ale i pro sportovní nadšence je Trentino ideálním prázdninovým cílem.

Pohoří Monte Bondone s vrcholem Palon (2.180 m.n.m.) se nachází pouhých 15 km od Trenta a nabízí velkolepé panorama na horské řetězce a vrcholky Trentina. Monte Bondone je ideálním místem pro Vaši zimní dovolenou. Nabízí sjezdovky pro lyžaře a snowboardisty, běžecké stopy, sáňkařskou dráhu, kluziště či noční lyžování. I nadšenci zimních procházek si zde přijdou na své.

Lyžařské středisko tvoří 5 lanovek a 19 převážně středně obtížných sjezdovek s celkem cca 20 km. Naleznete tu i několik tratí pro pokročilé lyžaře a snowboardisty. Nejdelší sjezdovka Gran Pista má 4 kilometry s převýšením téměř 900 m. Pro snowboardisty je tu snowpark, který disponuje skoky, half pipe, super-pipe, rail atd. a je rozdělen na dvě části – pro začátečníky a pokročilé. K dispozici je dětská lyžařská škola a školka. V případě zájmu je možné rozšířit si skipas na celou oblast Dolomit. Se skipasem „Skirama Dolomiti“ můžete lyžovat v celkem osmi střediscích (Madonna di Campiglio, Pinzolo, Folgarida-Marilleva, Pejo, Tonale-Ponte di Legno, Andalo-Paganella, Monte Bondone a Folgaria-Lavarone) a na více než 380 km sjezdovek! Údolím Viote vede 37 km běžeckých tratí. Celá oblast Monte Bondone nabízí bohaté après-ski.

Areál Monte Bondone je díky širokým, perfektě upraveným sjezdovkám, vhodný i pro rodiny s dětmi. Pro děti je k dispozici dětský park s pojízdným kobercem. Vason navíc nabízí pravidelné odpolední animace jako např. soutěže a jiné aktivity.

Monte Bondone patří v posledních sezonách k nejžádanějším lyžařským střediskům regionu Trentino, ačkoli leží poněkud dál od ostatních sedmi skiareálů tohoto severoitalského lyžařského regionu. Díky vzdálenosti pouhých 15 km od dálnice se tento resort stal velmi oblíbeným místem pro zimní dovolenou. ​Každý čtvrtek a neděli se pořádá noční lyžování na sjezdovkách Cordela, Lavaman, Diagonale Montesel a ve snowparku.

Kousek od Skiareálu Monte Bondone se nachází hlavní město regionu Trento s nádherným historickým centrem a čilým ruchem.​

Lyžařský areál Monte Bondone
Nadmořská výška: cca 1 184 - 2 090 m.n.m.   Lyžařská oblast Monte Bondone se nachází jihozápadně od Trenta, při hoře Palon (2.090 m.n.m.). Lyžařské středisko tvoří 5 lanovek a 19 převážně středně...více
Lyžařské středisko Monte Bondone
Zažijte na vlastní kůži nezapomenutelnou dovolenou uprostřed Dolomit, v autonomní provincii Trentino-Jižní Tyrolsko. Kouzlo této oblasti spočívá ve spojení nádherné krajiny se spoustou slunce, výborným jídlem a...více