Štýrsko

Štýrsko (Steiermark) leží na jihovýchodě Rakouska a je druhou největší spolkovou zemí. Hlavním městem Štýrska je město Graz (Štýrský Hradec), jehož historické centrum je na seznamu UNESCO. Štýrsko se může pochlubit několika známými lyžařskými středisky, z nichž nejznámější je Schladming. Lyžařská oblast Schladming Dachstein je součástí areálu Ski amadé, ležící jinak svou převážnou většinou v Salcbursku. Schladming nabízí absolutní vrchol toho, co lze při lyžování v Rakousku zažít, dokonce i včetně ledovce Dachstein Gletscher. Ten je ale spíše pojmem pro běžkaře než pro sjezdaře. 

K dalším oblíbeným střediskům patří areál Kreischberg - Murau. Středisko Kreischberg - Murau tyčící se nad zalesněným údolím řeky Mur disponuje 46 kilometry sjezdovek a špičkovým snowparkem s boardercrossovou tratí a snowtubingem. Nechybí ani dětský areál, sáňkařská dráha a běžecké stopy. Široká infrastruktura a velmi přijatelné ceny činí z Kreischbergu takřka ideální cíl pro aktivní rodiny. Ve Štýrsku najdete přes 800 km sjezdovek a více než 2 000 běžeckých stop. Pro začínající lyžaře a rodiny s dětmi je vhodné tradiční středisko Tauplitz v oblasti Solné komory (Salzkammergut). Dopřát si můžete i relaxační pobyty v lázních Bad Mitterndorf či Bad Aussee. Mimořádně kvalitní jsou zde podmínky pro vyznavače běžeckého lyžování.

Spolková země Štýrsko se může pochlubit takovými rodáky, jako je hollywoodská hvězda a guvernér Kalifornie Arnold Schwarzenegger nebo laureátka Nobelovy ceny za literaturu za rok 2004 Elfriede Jelinek.

Díky rozmanitosti Štýrska a různorodosti místní krajiny objevíte na každém kroku něco nového. Štýrsko bývá právem nazýváné "Zeleným srdcem Rakouska" a je nejoblíbenějším prázdninovým regionem Rakušanů.

Lyžařské areály Štýrsko
Ve Štýrsku (Steiermark) naleznete přes 800 km sjezdovek. Nejznámějším a velmi oblíbeným zimním střediskem je Schladming - lyžařská houpačka na čtyřech kopcích. Příznivci snowboardu si přijdou...více
Destinace
Plánujete dovolenou ve Štýrsku (Steiermark) a nevíte, které lyžařské středisko / destinaci zvolit? Nabídka možností je opravdu široká. Díky rozsáhlosti této oblasti si...více