Tyrolsko

Tyrolsko s hlavním městem Innsbruck leží na západě Rakouska. Téměř na celém území této spolkové země se rozprostírají Alpy a je tady velmi rozšířeno zemědělství a chov dobytka. Důležitou roli hraje také cestovní ruch. Tyrolské Alpy rozdělují zemi do pěti hlavních regionů: Außerfern, Oberland, Unterland, Innsbruck a okolí a Východní Tyrolsko. Celková rozloha Tyrolska činí 12.648 km2, ale obydlená je pouze jedna osmina. Hlavním důvodem jsou samozřejmě vysoké hory. Tyrolsko se může pochlubit více než 500 třítisícovkami. Téměř čtvrtina rozlohy je chráněnou krajinou oblastí, což výrazně pomáhá udržet čistou a nezkaženou přírodu. 

V Tyrolsku žije přes 700.000 obyvatel. Největším městem je Innsbruck, ležící v centru země, které vás zaujme úchvatnou kombinací hor na obou stranách údolí řeky Inn a 800 let starého historického centra. V Innsbrucku se pořádají různé sportovní a kulturní akce. Navštívit můžete řadu muzeí a výstav nebo si zajít na nákupy či ochutnat místní speciality.

Tyrolsko je velmi vyhledávanou a oblíbenou destinací milovníků zimních sportů, skialpinisty, nadšenci snowkitingu, snowtubingu nebo snowcartingu. Tyrolsko - to jsou majestátní vrcholy hor, malebná údolí a nádherné ledovce. Tyrolsko je jedním z nejhezčích míst pro odpočinek a aktivní dovolenou. Země je plná středověkých hradů a měst, krásné přírody, výborné kuchyně a srdečné pohostinnosti. Každý rok se zavítají tisíce turistů z celého světa.

K nejoblíbenějším lyžařským oblastem Tyrolska patří SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental s 279 kilometry sjezdovek a 90 vleky. Je největším propojeným lyžařským střediskem v Rakousku. Dále Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau se 145 kilometry sjezdovek (patří mezi 10 největších skiareálů v Rakousku a je ideálním místem pro rodinnou dovolenou s dětmi). Zkušení lyžaří mohou vyzkoušet své schopnosti na ledovci Sölden a Obergurgl-Hochgurgl v údolí Ötztal. Oblíbeným rodinným střediskem je o něco menší Hochötz - Kühtai.

Lyžařské areály
V Tyrolsku najdete ty největší souvislé lyžařské oblasti Rakouska. Naprostou jedničkou je lyžařský region Ski Arlberg u letoviska St. Anton s celkem 300 km sjezdovek. Pozadu ale nezůstávají ani...více
Destinace
Plánujete dovolenou v Tyrolsku (Tirol) a nevíte, které lyžařské středisko / destinaci zvolit? Nabídka možností je opravdu široká. Díky rozsáhlosti této oblasti si můžete vybrat...více