NĚMECKO

Německo bývá jako země zimních sportů často neprávem podceňováno. Překvapí vás ale pestrou nabídkou velmi kvalitních lyžařských středisek s perfektně upravenými sjezdovkami. Alpy na jihu Německa skýtají rozmanité zimní areály a zajisté potěší nejen fanoušky lyžování a snowboardu. Rodinám s dětmi přijdou malá lyžařská střediska vhod. Ideálním cílem bude Harz, Černý les, Bavorský les, Durynský les nebo třeba Sauerland. Lyžařské svahy mají co nabídnout nejen začátečníkům a rodinám s dětmi, ale také zkušeným lyžařům a vysokoalpským sportovcům! Rodiny s dětmi jistě uvítají nabídky pobytů na zimní dovolenou v Bavorském lese. Najdou zde totiž hned několik oblastí s parádními podmínkami a službami pro celou rodinu a svahy převážně lehké až středně težké obtížnosti. Většina hotelů nabízí program pro děti a animaci. O malé ratolesti tak bude skvěle postaráno.

A kdo si chce na chvíli oddychnout od lyžování, se může kochat krásou přírody třeba během romantické projížďky koňským spřežením nebo na sáňkách. Můžete s dětmi vyzkoušet i běžky, výpravy na sněžnicích, nebo se psím spřežením, případně si postavit vlastní iglú, ve kterém může přenocovat i celá rodina. Spočinout a načerpat energii můžete v restauracích a tradičních chatkách, které nabízejí regionální i mezinárodní speciality. Nejvyšší lyžařské středisko Německa, Zugspitze (2.962 m.n.m.), nabízí dech beroucí výhled na zasněžené vrcholky německých Alp. Profesionálové tu testují sjezdovky Světového poháru, jako např. Kandahar v Garmisch Partenkirchen. Allgäu se může pochlubit směsí sportu, odpočinku a wellnessu a s největším lyžařským střediskem Německa "Fellhorn-Kanzelwald" si tu užijete zimní dovolenou superlativů. Lyžování v Německu volí především ti, kteří nechtějí jezdit daleko, ale žádají vysokou kvalitu. Nejlepší lyžování nabízí německá oblast Bavorských Alp a také Šumava z německé strany. Německé Alpy jsou perfektní volbou pro všechny milovníky zimních sportů.

Navštivte naše západní sousedy a objevte malebná historická města jako Nürnberg, Regensburg, Pasov, Speyer, Brémy, Hamburg, Kolín a další. Ať už vás zajímají wellness pobyty pro dva, rodinná dovolená na lyžích nebo turistika s přáteli, Německo nabízí bohaté vyžití pro každého. 

Krušné Hory
Krušné hory, dříve též Rudohoří (Erzgebirge), je pohoří podél česko-německé hranice na severozápadě Čech a jihu Saska. Tvoří souvislé horské pásmo o délce 130 km a...více
Bavorský les
Bavorský les (Bayerischer Wald) se rozprostírá na území České republiky, Německa a Rakouska. Na české straně se pohoří nazývá „Šumava“, na území Německa Bavorský les...více