Korutany

Korutany (Kärnten) jsou spolková země na jihu Rakouska, hraničící s Itálií a Slovinskem. Na severu sousedí se Salcburskem, na východě se Štýrskem a na západě s Východním Tyrolskem. Největší řekou Korutan je Dráva. Korutany - to je země jezer. K nejoblíbenějším patří Wörther See, Millstätter See, Ossiacher See a Faaker See. Hlavním městem země je Klagenfurt.

V jihovýchodě Korutan žije slovinská menšina čítající asi 25 000–40 000 osob.

Hlavní turistické cíle jsou město Villach, jezera Wörthersee, Ossiachersee a Faaker See, horská střediska Nassfeld, Hermagor, Heiligenblut, termální lázně Bad Kleinkirchheim a hory Grossglockner (nejvyšší hora Rakouska 3798 m n.m.) a Nockberge.

Korutany patří k zemím s nejvetším počtem slunečných dní. Zdejší mírné klima a spousta slunečných dnů bez mráčku činí tuto zemi jednou z nejoblíbenějších letních destinací. Korutany se pyšní více než 1 200 stojatými vodami, z toho je 200 jezer s křišťálově čistou pitnou vodou. V těchto jezerech se dá samozřejmě osvěžit či vykoupat. Další předností Korutan jsou nádherné hory a úžasná krajina se zelenými loukami a hustými lesy. Tato země na jižním okraji pohoří Alp tak nabízí přímo perfektní prostředí pro neobyčejnou dovolenou plnou zážitků a aktivit pro každého.

Najdete zde řadu teplých jezer. Pohádkově sytě zelená horská krajina a azurově modré nebe dodá vaší dovolené ten správný šmrnc. Korutanská karta (Kärnten Card) vám otevře dveře k návštěvě zdarma více jak 100 nejzajímavějších korutanských turistických cílů. Kromě toho je možné u dalších 60 partnerů získat pěkné slevy.

Destinace
Plánujete dovolenou v Korutanech (Kärnten) a nevíte, kterou destinaci zvolit? Nabídka možností je opravdu široká. Díky rozsáhlosti této oblasti si můžete vybrat z různých...více