Salcbursko

Salcbursko nebo také Solnohradsko (Salzburgerland) je jednou z devíti spolkových zemí Rakouska. Jejím hlavním městem je Salcburk (Salzburg). Tato spolková země leží v Alpách a dá se právem nazvat světovou velmocí alpského lyžování. Největší řeka, která protéká touto zemí, je Salzach. Také zde najdete nejhlubší údolí v celém Rakousku Liechtensteiklamm, ležící nedaleko města Sankt Johann im Pongau. Na jihu země se táhnou centrální Alpy, především masiv Vysokých Taur, na východě leží Dachsteinský masiv a na severu Berchtesgadenské Alpy.

Salcbursko, to nejsou jen hory, ale i spousta jezer a historických měst. Jméno Salzburgerland pochází od soli, která se tady těžila od nepaměti. I v současné době je možná návštěva solných dolů v oblasti Solná komora (Salzkammergut). Rozhodně si nenechte ujít návštěvu jedné z největších ledových jeskyní na světě Eisriesenwelt nedaleko města Werfen. Mezi známá lyžařská střediska patří Kaprun / Zell am See, Rauris, Lungau a další. Za pozornost určitě také stojí vodopády, které jsou nejvyšší ve střední Evropě nebo soutěska Lichtensteinklam, soutěska je jedna z nejdivočejších v Alpách, dostupná jen tunely a žebříky.

Jména středisek jako Kaprun, Flachau, Saalbach či Bad Gastein jsou dějištěm světových pohárů, mistrovství světa, rodiště šampiónů… Celoplošný skipas Salzburger Super Ski Card platí pro celou spolkovou zemi Salzburgerland, ale také pro blízce sousedící oblasti vedlejších spolkových zemí. Vyzkoušejte Skicircus Saalbach / Hinterglemm / Leogang / Fieberbrunn – kolotoč propojených vrcholů či ledovce u Kaprunu / Zell am See. Neméně oblíbenými a známými jsou lyžařské areály Salzburger Sportwelt, Wildkogel Arena nebo Hochkönig. V regionu Vás očekává téměř 600 nejmodernějších lanovek a vleků, 2.300 kilometrů skvěle upravených sjezdovek. A když už vás zimní sporty omrzí, zajeďte se podívat do Mozartova města Salzburg, nádherného města kultury a historických památek, nebo zavítejte do jednoho z mnoha středověkých hradů, vystavěných snad na každém větším kopci.

Lyžařské areály
Salcbursko nabízí skvělé lyžování a perfektní služby. Ve spolkové zemi Salcbursko se nachází části Vysokých a Nízkých Taur, Salcburské předhůří (Salzburger Voralpenland)...více
Destinace
Plánujete dovolenou v Salcbursku (Salzburgerland) a nevíte, které lyžařské středisko / destinaci zvolit? Nabídka možností je opravdu široká. Díky rozsáhlosti této oblasti si můžete...více