Bologna, Emilia Romagna

Emilia Romagna

Region Emilia Romagna v Itálii patří mezi nejznámější a nejoblíbenější oblasti pro strávení letní dovolené. Ať už odpočinková dovolená u moře nebo poznávání kulturních a historických měst ve vnitrozemí jako Bologna, Ravenna či Modena, dovolená v regionu Emilia Romagna bude jedinečným zážitkem. Mezi oblíbená přímořská letoviska patří Rimini, Cesenatico, Milano Marittima a Riccione.

Tato oblast je známá díky dlouhým písčitým plážím s pozvolným vstupem do moře, což tuto oblast dělá ideálním místem pro strávení letní dovolené především pro rodiny s dětmi. Emilia Romagna je též proslavená svou kuchyní. Odtud pochází např. parmská šunka (italsky prosciutto di Parma), balzamikový ocet z Modeny (italsky aceto balsamico) nebo parmezán (italsky parmigiano). Emilia Romagna je třetím největším producentem vína v Itálii. K nejznámějším značkám patří Sangiovese di Romagna, Lambrusco a Trebbiano di Romagna.

Emilia Romagna je regionem na severu Itálie, rozkládajícím se převážně v Pádské nížině. Region je ohraničen na východě Jaderským mořem, na severu řekou Pád (italsky Po') a na jihozápadě Apeninami. Hlavním městem regionu je Bologna.

Letoviska Emilia Romagna
Plánujete dovolenou v regionu Emilia Romagna a nevíte, které turistické centrum zvolit? Nabídka možností je opravdu široká. Díky rozsáhlosti této  oblasti si můžete vybrat z různých...více