Krkonoše

Krkonoše

Krkonoše patří k jedněm z nejoblíbenějších turistických cílů České republiky. Nabízí širokou nabídku zimních sportů. Kromě sjezdového a běžeckého lyžování se můžete do Krkonoš vypravit za lezením ledopádů, skialpinistickými zážitky nebo snowkitingem. Příroda v Krkonoších je jedinečná a místní flóra a fauna vzácná, proto bylo tohle území vyhlášeno národním parkem.
Většina zimních návštěvníků přijíždí do Krkonoš na sjezdovky. Existuje zde několik desítek kilometrů sjezdových tratí všech stupňů obtížnosti. Mezi nejoblíbenější skiareály patří Čertova hora v Harrachově, Špindlerův mlýn, Černá hora - Pec pod Sněžkou nebo Rokytnice nad Jizerou.
Mezi velmi oblíbené trasy patří například cesta z Čertovy hory (Harrachov) na Dvoračky a Labskou louku s následným sjezdem zpět do Harrachova okolo Mumlavy. Ze Špindlerova Mlýna se dá vyjet na Medvědín a pokračovat na Vrbatou boudu a Labskou louku, Martinovku a okolo Davidových bud zpět do Špindlu. Opačným směrem se můžete vydat ze Špindlerovky na Luční boudu. Pokud plánujete výlet u Pece pod Sněžkou, vydejte se po hlavním hřebenu východních Krkonoš s nejvyššími vrcholy České republiky (Sněžka, Studniční hora, Luční hora). 
Krkonoše jsou rájem pro běžkaře. Běžkaři zde mohou využít více než 500 km perfektně upravených běžeckých tratí.
Harrachov
Harrachov je hlavním střediskem zimních sportů a rekreace rozprostírajícím se na úbočí Čertovy hory. Bylo zde vybudováno několik lyžařských sjezdovek všech stupňů obtížnosti, několik skokanských...více