Val di Fiemme

Val di Fiemme se nachází v trentinských Dolomitech a pyšní se 110 km sjezdovek. Zimní sportovní oblast Fiemme-Obereggen se svými 5 lyžařskými středisky Alpe Cermis, Bellamonte-Alpe Lusia, Ski Center Latemar, Passo Rolle a Lavazè-Jochgrimm vyniká moderní technologií a perfektně upravenými sjezdovkami všech stupňů obtížnosti. Ve středisku Ski Center Latemar byly v létě roku 2017 podél sjezdovky Agnello na Pampeagu nainstalovány umělecké projekty umělci během 9. výstavy současného umění v přírodě v uměleckém parku RespirArt. Už při jízdě sedačkovou lanovkou je vidět celkem 13 děl (7 dalších je k vidění pouze přes léto). Jízda po sjezdovce Agnello mezi obrovskými kokony z vlněného filcu a bizarními instalacemi pod širým nebem z ní dělá nezapomenutelný zážitek.

Horské restaurace a chaty nabízí bohatý aprés ski program. Děti určitě velmi potěší nově vybavený park „Cermislandia“, sáňkařská dráha a trať pro jízdu na duších či ohraničená velká cvičná loučka. Na svazích slunečné hory „Cermis“ je také tradičně možnost večerního lyžování. Uměle osvětlená sjezdovka „Olimpia III“ čeká každou středu a pátek od 19.30 do 22:30 hod. na noční lyžaře.

V lyžařském středisku Bellamonte-Alpe Lusia se lyžaři mohou kochat nepřekonatelným panoramatem na přírodní park Paneveggio a Dolomity Pale di San Martino a užívat si širokých a pohodlných sjezdovek. Malé i velké jistě potěší 2 km dlouhá sáňkařská trať „Fraina“. Oblíbené lyžařské středisko Ski Center Latemar s celkem 48 km sjezdovek se též pyšní 2,5 km dlouhou sáňkařskou tratí „Obereggen“.

Val di Fiemme je přímo rájem pro hry a zábavu na sněhu. Hotely i samotné údolí jsou přívětivé k dětem. K dispozici jsou celkem 4 dětské lyžařské školky, 5 sáňkařských tratí, 3 snowboardové parky a 6 zábavních parků se sáňkami, pekáči a dušemi ke sjíždění svahů. Zvláštní atrakcí je Alpine Coaster Gardoné, boby na kolejnici, na kterých se sjíždí nádherným jedlovým lesem po kopečkách, přes vlny a skrz prudké zatáčky.

Ani běžkaři nepřijdou zkrátka. Čeká na ně 150 km běžeckých tratí.

Zavítejte s dětmi do přírodního parku Paneveggio-Pale di S. Martino, kde můžete pozorovat divoká zvířata jako jeleny, srnce a lišky. 

Denně jsou organizovány zdarma programy např. vycházky na sněžnicích, túry nordic walking, výlety na běžkách nebo pro zkušenější skialpinistické výšlapy. Všechny tyto aktivity jsou zahrnuty v kartě Trentino & FiemmE Motion Winter Card.

Lyžařské areály
Údolí Val di Fiemme patří mezi nejhezčí údolí v celém alpském pásmu. Bývá nazýváno bránou Dolomit a je skutečným rájem lyžařů. Kvalitní sjezdovky, běžecké...více
Destinace
Plánujete dovolenou v údolí Val di Fiemme a nevíte, které lyžařské středisko / destinaci zvolit? Nabídka možností je opravdu široká. Díky rozsáhlosti této oblasti si můžete...více