Medulin Chorvatsko

Medulin

Medulin je jedním z nejoblíbenějších letovisek na poloostrově Istrie v Chorvatsku. Jedná se o původně rybářskou vesnici ležící cca 10 km jižně od letoviska Pula. Medulin se rozkládá na břehu členitého a mělkého Medulinského zálivu (Medulinski zaljev) s písečným dnem a čítá kolem 6 481 obyvatel (údaj z roku 2011). Medulin je významným střediskem cestovního ruchu. Tato oblast je známá díky langustám prvotřídní kvality, které se loví v místních vodách a rozváží do špičkových restaurací po celém světě.

Medulin je velmi oblíbený především rodinami s dětmi a to díky nádherným plážím s pozvolným vstupem do moře a bohatou nabídkou vyžití pro děti i dospělé. Pokud si svou dovolenou v Chorvatsku vybíráte podle pláží, tak jste tady v Medulinu správně. Medulin má pro koupání ty nejlepší podmínky. Pláže jsou písečné, místy oblázkové, s dokonale průzračnou a křišťálově čistou vodou. Pláže lemuje borovicový les, skýtající stín a odpočinek. Na přilehlém ostrově Kašteja jsou pláže z drobných kamínků a hrubšího písku.

Bijeca je nejznámější pláží v Medulinu. Je celá pisčitá, o délce cca 1 km, lemovaná borovicovým hájem. Díky mírnému vstupu do vody a oblíbeným aquagánem (aquapark na vodě) je pláž ideální pro rodiny s dětmi.

V okolí se rozprostírají romantické ostrůvky, na které si můžete zajet výletní lodí.

Centrum města Medulin leží na kopci a poznáte ho podle kostela, který je zasvěcen svaté Anežce. Dnes je Medulin moderní turistické letovisko – jedno z nejnavštěvovanějších na celém Jadranu. Medulin slibuje klidnou dovolenou s bohatou sportovní nabídkou. Kromě klasických vodních sportů si můžete vyjet s místními rybáři na lov langust nebo vyzkoušet potápění. Pro ty, co hledají trochu adrenalinu, se mohou vydat na vyhlídkový let, nebo tandemový seskok padákem.