Waldkichen léto

Waldkirchen je město v německé spolkové zemi Bavorsko, v zemském okrese Freyung-Grafenau. Má přes 10 000 obyvatel (2009) a je tak největším městem okresu. Město Waldkirchen se nachází v Národním parku Bavorský les, na německé části Šumavy, a nabízí nespočet možností, jak tady strávit úžasnou dovolenou. Nekonečné lesy, horská jezera, romantická údolí a řada atrakcí pro malé i velké dělají z této oblasti opravdový prázdninový ráj.

Středisko Waldkirchen je významným centrem a největším městem na jihu Bavorského lesa. Leží mezi městem Passau a Národním parkem Bavorský les, u hranic s Českou republikou a Rakouskem. Oblíbeným cílem turistů je místní Aquapark s řadou vodních atrakcí.

Těšit se můžete i na hustou síť turistických stezek a cyklostezek. Za návštěvu rozhodně stojí Skanzen ve Finsterau. Obdivovat zde můžete dobové stavby z 18 a 19 století. Při nepřejícím počasí zajisté přijdou vhod termální lázně v Bad Füssing.

Waldkirchen je oblíbeným turistickým centrem v Bavorském lese s možností sportovního vyžití ve všech ročních obdobích. Toto kdysi důležité obchodní místo na „Zlaté stezce“ se dnes v Bavorském lese řadí k obcím s největším počtem návštěvníků. K zastaveníhodným místům ve Waldkirchenu zajisté patří Muzeum Zlaté stezky, kde je dokumentována minulost této stezky jako obchodní cesty přinášející kulturní a hospodářské spojení v průběhu téměř tisíce let. Další významnou památkou města jsou městské hradby, které se z části dochovaly dodnes. Nechal je vystavět Ulrich von Nussdorf v letech 1460 - 1470 k ochraně svého nejdůležitějšího sídla na Zlaté stezce. Mají deset obranných věží a dvě brány.

Ani milovníci kultury nepřijdou zkrátka. Vypravit se můžete do metropole Regensburg, zapsané na listině světového a kulturního dědictví UNESCO, či do historického města Passau, rozprostírajícího se na soutoku 3 řek: Dunaje, Innu a Ilzu.