Kaprun

Kaprun je malebné město na jihu rakouského Salcburska a čítá přes 3000 obyvatel. Zell am See a Kaprun jsou města s širokou škálou sportovního a rekreačního vyžití, nabízí zajímavé akce, sezonní speciality a mnoho skvělých zážitků. Symbolem Kaprunu je nejvyšší vyhlídková plošina v nadmořské výšce 3203 metrů nad mořem, na ledovci Kitzsteinhorn. Vyhlídka umožňuje pohled na impozantní vrcholy rakouských Alp a blankytně modrých jezer. Sousední hora Maiskogel láká na báječné turistické túry spojené s ochutnávkami místních tradičních specialit.  

Milovnící wellness mohou zavítat do jednoho z nejatraktivnějších moderních areálů v rakouských Alpách – Tauern Spa Zell am See-Kaprun. Areál nabízí hostům 11 vnitřních a venkovních bazénů, několik typů parních lázní, saun a v neposlední řadě možnost masáží. Další oblíbenou atrakcí jsou impozantní horské nádrže, které zásobují místní vodní elektrárny, které proslavily Kaprun po celém světě.

Kaprun je ideálním místem pro milovníky přírody, sportovce a nadšence celoročního lyžování díky ledovci Kitzsteinhorn. Vedle lyžování a pěší turistice se návštěvníci mohou věnovat jízdě na horském kole, golfu, plavání, procházkám po horských štítech či pouhé relaxaci.

V samotném městě Kaprun narazíte na několik barů, hospůdek, restaurací a butiků či obchodů se sportovním oblečením. Město Kaprun se pyšní mezinárodní klientelou pocházející z celého světa. V okolí si můžete vyjet lanovkou na ledovec Kitzsteinhorn, odkud je překrásný výhled na okolní horské velikány národního parku Vysoké Taury (Hohe Tauern).

Jezero Zell am See je ideální pro osvěžení a koupání v horkých letních měsících. Nad jezerem se tyčí hora Schmittenhöhe (2000 m.n.m.), která je rájem milovníků letní turistiky a nadšenců přírody.