B&B Hotel Savona

Kód: SC101506
- Savona
28.03.2024 - 31.10.2024

Jen 50m od moře

Domácí zvířata vítána

Ligurská riviéra

Hotel Savona se nachází jen pár metrů od moře a pláží a jen 3 km od centra města Savona v regionu Ligurie na severu Itálie. Janov (Genova), hlavní město Ligurie, je odsud jen cca 58 km. Hotel Savona s celkem 90 pokoji je vybaven vstupní halou s recepcí, výtahem, společenskou místností a jídelním sálem. Na místě je možné soukromé parkování za EUR 8 na den.


Ubytováni budete na pokojích s vlastním sociálním zařízením, TV a wi-fi.


Hotel Savona nabízí ubytování se snídani formou bufetu. Tradiční restaurace Ristorante Savona nabízí široký sortiment místních jídel. Hosté mohou uhasit žízeň svým oblíbeným nápojem ve snack baru.


Okolí hotelu můžete prozkoumat pěšky, na kole nebo třeba na motorce. Pouhých pár kilometrů odsud začíná cyklostezka "ciclovia della Valle del Letimbro", která vás zavede k posvátnému místu Santuario di Nostra Signora di Misericordia, jednomu z nejvýznamnějších poutních míst Itálie. Savona je historické město a přímořské letovisko u Ligurského moře na severu Itálie. V centru města, na náměstí Piazza Golfredo Mameli najdete památník padlých ve všech válkách. V šest hodin odpoledne uslyšíte pravidelné vyzvánění zvonů z místního kostela. Zvuk se ozve celkem jednadvacetkrát, a tento počet má upomínat na počet písmen v italské abecedě. Savona se pyšní jedním skutečně významným rodákem. Je jím římský papež Sixtus VI. (1414-1484), který dal za dob svého pontifikátu podnět ke stavbě a výzdobě Sixtinské kaple (tak se nám objasňuje původ jejího jména – nejde o žádnou souvislost s číslem šestnáct, jak se někdy mylně traduje). Věděli jste, že i v Savoně mají svou vlastní sixtinskou kapli? Vystavěna byla rovněž na počest Sixta IV. a dnes platí za jedno z největších turistických zajímavostí.


Pokoje

Dvoulůžkový pokoj Standard (cca 16 m2, min. / max. 2 osoby): sprcha nebo vana / WC, fén, telefon, TV, klimatizace, wi-fi

Jednolůžkový pokoj (cca 16 m2, min. / max. 1 osoba): sprcha nebo vana / WC, fén, telefon, TV, klimatizace, wi-fi

Parkoviště za poplatek (cca € 8,00 za den, hradí se na místě).

Domácí zvířata povolena: poplatek cca € 5,00 / den, hradí se na místě v hotelu.

Min. délka pobytu jsou 3 noci, příjezd možný denně.

V hotelu se domluvíte anglicky a italsky.

Hotel akceptuje platbu kreditní kartou Visa a Mastercard.


CHECK-IN: od 14:00 hod.

CHECK-OUT: do 10:00 hod.

POBYTOVÁ TAXA: cca € 2,50 na osobu a den, platí se na místě v hotelu

Město Savona se nachází na severu Itálie, v regionu Ligurie. Savona leží na pobřeží Ligurského moře a je po Janově a La Spezia třetí největší přístav Ligurie. Žije zde přibližně 62 tisíc obyvatel (údaj z roku 2022).


Historická část města Savona leží v okolí přístavu. K hlavním památkám ve městě náleží savonská barokní katedrála Cattedrale dell'Assunta (1589-1605) a opevnění Fortezza del Priamar z roku 1542. Dnes zde sídlí archeologické muzeum. Hlavnímu náměstí Piazza Sisto IV. dominuje radnice Palazzo Comunale di Savona. Západně od radnice prochází jedna z hlavních ulic centra města, částečně pěší zóna, Corso Italia s řadou obchodů. K dalším zajímavým stavbám náleží věž Torre Brandale se dvěma menšími středověkými věžemi a věž Torre Leon Pancaldo ze 14. st., jeden ze symbolů města Savony (střeží vstup do centrálního přístavu). Z palácových staveb je nejvýznamnější Palazzo Gavotti ze 17. st., je v něm umístěna Pinacoteca Civica se sbírkami ligurského malířství a savonské keramiky.


V okolí města najdete příjemné pláže a ligurská prázdninová letoviska Alassio, Loano, Varazze a Albissola, známá také výrobou keramiky. Určitě se zajeďte podívat na slavné Cinque Terre s malebnými domy na útesech. Dovolená v Ligurii - to je slunce, moře a vynikající italská kuchyně.

Nové hodnocení

Emailová adresa nebude zveřejněna

Kontaktní údaje

Vaše poptávka / dotaz na nás

Prosím dejte souhlas se zpracováním osobních dat

Přečetl jsem si předpisy o ochraně osobních údajů a souhlasím se zpracováním osobních údajů Nicnezpryc dle článku 13 zákona Nr. DS-GVO 2016/679.

naposledy shlédnuté

3 noci od 6.450


Všechny nabídky