City Hotel Merano

Kód: SC101054
SJižní Tyrolsko - Meran
07.01.2024 - 05.01.2025

Přímo v centru

Venkovní bazén

Wellness

City Hotel Merano se nachází přímo v centru krásných lázní Meran (italsky Merano) na severu Itálie. Bezbariérový hotel City Hotel Merano je vybaven vstupní halou s recepcí, výtahem, barem, kavárnou, restaurací, zahradou, posilovnou, kolárnou a garáží. Hostům je k dispozici wellness (finská sauna, parní lázeň, relaxační místnost, vířivka a sluneční terasa s lehátky). Hosté mohou také využít masáží či kosmetických služeb (za poplatek). Po celém hotelu je připojení wi-fi zdarma. City Hotel Merano povoluje pobyt s domácími mazlíčky.


Hotel nabízí ubytování se snídaní formou bufetu.


Ubytováni budete na prostorných pokojích s vlastním sociálním zařízením, trezorem, minibarem, balkonem a wi-fi připojením.


Dovolená v lázeňském městě Meran / Merano v Jižním Tyrolsku bude jedinečným zážitkem. Nenechte si ujít návštěvu zámku Trauttmansdorff nebo lázní "Terme Merano" přímo v centru města. V okolí města si můžete vybrat z 18 kilometrů vycházkových tras. Díky mírnému klimatu zde rostou palmy, oleandry a kaktusy. Z centra vede mnoho vycházkových tras, které měla ráda už císařovna Sissi, která Meran často navštěvovala. Na její počest byla ve městě postavena socha z mramoru z Lasy. Trasa Tappeinerweg Vás dovede k sedačkové lanovce na vrcholek Küchelberg (vybudována v roce 1952), která Vás doveze až do obce Dorf Tirol/Tirol. 


Pokoje 


Dvoulůžkový pokoj Suite "Lifestyle" (ca. 38 m², min. 2 osoby / max. 4 osoby): oddělená ložnice s manželskou postelí King-Size, sprcha / WC, fén, trezor, klimatizace / topení, telefon, Sat-TV, minibar, vařič na vodu, wi-fi, přistýlky, balkon

Dvoulůžkový pokoj Suite "City" (ca. 44 m², min. 2 osoby / max. 4 osoby): oddělená ložnice s manželskou postelí King-Size, sprcha / WC, fén, trezor, klimatizace / topení, telefon, Sat-TV, minibar, vařič na vodu, wi-fi, přistýlky, balkon

Domácí zvířata: povolena, na vyžádání, poplatek cca € 15,00 / den, nutné uvést v rezervaci

Garáž: zdarma k dispozici, do vyčerpání kapacit

Kreditní karty: hotel akceptuje platbu kreditní kartou Mastercard a Visa, American Express, EC Card/Maestro

V hotelu se domluvíte: anglicky, italsky, německy

Wi-fi: v ceně po celém hotelu

Dětská postýlka: zdarma, na vyžádání

Pokoje: telefon a minibar za poplatek


CHECK-IN: od 13:00 hod.

CHECK-OUT: do 11:00 hod.

POBYTOVÁ TAXA: cca € 3,40 na osobu a den, platí se na místě v hotelu


V případě obsazení pokoje 2 plně platícími osobami obdrží děti na přistýlce následující slevu:
  • od 0 - 3 let 100% (ubytování)
  • od 4 - 9 let 25.67Kč (ubytování)
  • od 10 - 13 let 41.07Kč (ubytování)
  • >14 let 61.60Kč (ubytování)

Meran (italsky Merano) je město plné elegance a života, s bohatou historií. Meran je mezinárodním městem v Jižním Tyrolsku, které se pyšní nejen zvláštní atmosférou prosycenou uměním, ale také přírodou, která ho obklopuje. Je druhým největším městem Jižního Tyrolska. Leží v údolí Adige v nadmořské výšce 200 metrů, obklopené až 3 300 m vysokými horskými velikány. S více než 300 slunečnými dny v roce je velmi oblíbenou turistickou destinací.


Okouzlující stará část města Meran je plná velkolepých budov, které vznikly ve středověku a v období Belle Époque. Některé z nich jsou využívány dodnes – například lázeňský dům Kurhaus nebo městské divadlo. Obzvláště krásná jsou podloubí a uličky v nejstarší městské čtvrti Steinach. V průběhu let se k těmto historickým budovám přidaly moderní výtvory, jako například termální lázně Therme Meran. 


Meran je díky 18 kilometrům vycházkových tras a 16 hektarům zeleně opravdové „zahradní město“ se středoevropským šarmem. Tento dojem umocňují palmy, oleandry, kaktusy a barevné záhony. Z centra vede mnoho vycházkových tras, které měla ráda už císařovna Sissi, která Meran často navštěvovala. Na její počest byla ve městě postavena socha z mramoru z Lasy. Trasa Tappeinerweg Vás dovede k sedačkové lanovce na vrcholek Küchelberg (vybudována v roce 1952), která Vás doveze až do obce Dorf Tirol/Tirol. 


Pár kilometrů od starého města se na ploše 12 hektarů rozprostírají avantgardní botanické zahrady zámku Schloss Trauttmansdorff. Během vycházky po idylických pěšinkách a cestách si nenechte ujít „Thun‘scher Gucker“. Tento obrovský dalekohled Vám umožní prohlédnout si Meranskou kotlinu z ptačí perspektivy. Hned vedle zahrad se nachází Touriseum, první muzeum dějin turismu v Jižním Tyrolsku. Za návštěvu stojí také Frauenmuseum, muzeum, jehož sbírka čítá dámské oblečení a šperky z doby od roku 1820 až 1990, a synagoga, ve které se dnes nachází židovské museum.


Meran - to je město protikladů. Na pozadí středomořsky působícího lázeňského města Meran se ukazují strmé, ohromující třítisícovky masívu Texelgruppe, největšího přírodního parku Jižního Tyrolska / Südtirol. Díky těmto horským ochranným valům má tato kotlina výhodnou klimatickou polohu. Daří se zde dobře především jabloním, vinné révě a palmám. Velmi působivá je během dovolené také rozmanitost Merana a okolí. Vedle středozemní, městské atmosféry při nákupech v podloubí Merana láká i hřebenový přechod Meraner Höhenweg s velkolepými výhledy na krásu přírodního parku Naturpark Texelgruppe. Venkov, staré horské usedlosti a nedotčená příroda v údolích Passeiertal a Ultental ukazují opět jiný svět. Rozmanitost se ukazuje také v architektuře Merana a okolí. Četnost pozoruhodných staveb sahá od staletých zámků a hradů až k současné architektuře. Za kulturou a nákupy můžete vyrazit i do hlavního města Jižního Tyrolska - Bozen (italsky Bolzano).


  1. 9/100
    63 Hodnocení

Nové hodnocení

Emailová adresa nebude zveřejněna

Kontaktní údaje

Vaše poptávka / dotaz na nás

Prosím dejte souhlas se zpracováním osobních dat

Přečetl jsem si předpisy o ochraně osobních údajů a souhlasím se zpracováním osobních údajů Nicnezpryc dle článku 13 zákona Nr. DS-GVO 2016/679.

naposledy shlédnuté

1 noc od 2.849


Všechny nabídky